Jak zařídit dětský pokoj?

Dětský pokoj musí mít nápad. Může to být pirátská loď, námořnická kajuta, vesmírná raketa, ponorka, strašidelná jeskyně nebo hrad pro princeznu. Vždy však vybírejte vybavení do pokoje tak, aby se dalo změnit stejně rychle, jako dětské priority.

Děti rychle rostou a stále se jim mění nároky a záliby. Miminko ze zařízení nemá rozum a školkáček chce jiný pokoj jak školáček. Zařídit dětský pokoj pro školáka rovnou jako pro dospělého ale není řešení. V průběhu let jej prostě musíte občas změnit. Vsaďte proto na pevný základ a lehce měnitelné dekorace a doplňky. Jak to tedy zvládnout tak, aby nás budoucí úpravy dětského pokoje úplně nezruinovaly?

Dětský pokoj inspirace

Investujte určitě do kvalitního nábytku v neutrálních a nadčasových barvách, jako je bílá, šedá, béžová a přírodní dřevo. Ten totiž snadno doladíte doplňky, které dítě právě preferuje. Dekorace se dají navíc snadno měnit. Nábytek by měl být z odolného, lehce udržovatelného a nezávadného materiálu. Protože si děti rády hrají na zemi, podlahu zvolte z přírodních materiálů, jako je dřevo nebo marmoleum.

Rostoucí nábytek

Psací stůl, židli ani postel nemusíte měnit často, pokud vsadíte na rostoucí nábytek. Jde výškově nastavit, prodloužit i zvětšit. Nábytek roste s dítětem. U pracovního stolu lze nastavit výšku a sklon desky. U židle lze nastavit výšku sedu i bederní opěrku. Vhod přijdou područky, opěrka hlavy a kolečka. To oceníte, ať už se jedná o dětský pokoj pro kluka nebo dětský pokoj pro holku.

Úložný prostor

Snažte se využít prostor od podlahy až ke stropu, ať má dítě maximální prostor na hraní. Využijte úložné boxy na malé i větší hračky a dejte je na místo, aby nepřekážely. Můžete využít místo pod postelí nebo loftové sestavy. Vsaďte na chytře vestavěný nábytek, kam se vejde hodně věcí. Dbejte na bezpečnost dětí a zvolte nábytek se zaoblenými hranami.

Barvy nepodceňujte

Nábytek zvolte v neutrálních odstínech a důležité je i malování dětského pokoje. Pestřejší barvy by měly být na doplňcích. Jsou podstatně levnější než větší kusy nábytku a jdou snadno měnit. Pokud přemýšlíte, jakou barvu zvolit do dětského pokoje, poradíme vám. Děti mohou mít pestré barvy, které nutí mysl k akci. Starší děti spíše rozptylují a unavují. Lepší jsou jemné a tlumené. Odstíny volte s ohledem na věk. Použijte maximálně 3 barvy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *