Jakou barvu zvolit do dětského pokoje

Dětské pokoje by měly být plné barev a vyzařovat radost i zábavu. Příjemné interiéry, které vás překvapí širokou paletou nejrůznějších barev, zajistí, aby v nich byly děti šťastné.

Žlutý dětský pokoj

Místo tradiční růžové barvy pro holku, nebo modré barvy pro kluka, zkuste třeba žlutou. Ta do dětského pokoje dokonale padne. Například žlutá ve spojení s bílou a v mnoha případech i s přírodním odstínem dubového dřeva, udělá interiéru pokoje dětí velmi příjemným. Můžete ji použít na stěnu, v důmyslném designu nábytku i na doplňcích vhodných především pro děti.

Tip: 10 tipů jak zařídit malou kuchyň

Zelený dětský pokoj

Zelená do dětského pokoje dokonale sedne. Hodí se pro kluka i pro holku. Můžete ji použít i na nábytku patrových postelí, které vám kromě místa na spaní pro dvě děti nabízí i přiřazenou šatní skříň, řadu polic a úložný prostor v podobě šuplíků v sestavě pro dětský pokoj. Záleží jen na tom, zda budete přistýlku dětské postele používat k občasnému spaní kamarádů dětí, nebo ke každodennímu spaní sourozence.

Oranžový dětský pokoj

Dětský pokoj může být v oranžové barvě. Jde o neutrální barvu vhodnou jak pro holky, tak pro kluky. U sestavy dětského pokoje můžete použít samotnou postel, která má kromě přistýlky místo i na umístění hlubokých šuplíků třeba na hračky. Praktické jsou závěsné police, které můžete umístit kamkoliv a v libovolném počtu. Pojízdný kontejner u psacího stolu lze vybrat ze dvou délek, 100 cm pro jedno dítě, 200 cm pro dvě děti, nebo si zvolte kontejnery dva.

Červený dětský pokoj

Mnoho dětí má rádo červenou barvu a ta se stává v posledních letech při vybavování interiéru dětského pokoje čím dál více populární. Opět se hodí pro kluky i holky. Pokud si neumíte představit, jak sestavit červený dětský pokoj, použijte ji jen na část stěny nebo na pár doplňků. Interiér vhodně doplní patrová postel nebo multifunkční dětská postel.

Kombinace barev

Pěkná je kombinace odstínů některé výše uvedené barvy, bílé a dubového dřeva. Doplňte pokoj tapetami a doplňky. Pokud zvažujete pořízení dvou postelí pro dvě děti, pak je můžete dát v dětském pokoji i naproti sobě zrcadlově.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *