Jak vymalovat dětský pokojíček?

Zařídit dětský nebo studentský pokoj funkčně a vkusně není jen tak. Děti a studenti se v něm musí cítit dobře. Dbejte na správnou volbu i rozmístění nábytku, ale také na ty ideální barvy.

Každá barva má svůj význam i energii. Má na nás také určitý vliv. Pomocí barev proto můžeme navodit v místnosti tu správnou atmosféru. Barvy v dětském pokoji by měly být veselé. Designéři doporučují využívat dvě, maximálně tři barvy. Hyperaktivním dětem dejte raději studené barvy, které je zklidní. Dětem, které potřebují povzbudit a rozveselit zvolte teplé barvy. Vsaďte na tlumené odstíny, které nebudou působit rušivým dojmem.

Žlutá barva

Žlutá barva působí přátelsky, je hřejivá a veselá. Navozuje pocit uvolnění a také vzbuzuje zvědavost. Hodí se do dětských pokojů a dětem rozzáří každý den. Je to velmi vhodná barva do dětského pokoje.

Oranžová barva

Oranžová vyvolává radost a působí hřejivě. V kombinaci s bílou působí jemně i příjemně a děti mohou v takovém prostředí odpočívat, ale také se i učit. Jemná pastelová oranžová barva je dobrou volbou pro pokoj pro školáka.

Červená barva

S červenou barvou buďte v dětských pokojích hodně opatrní. Umí povzbudit a nabít energií, ale také nepříjemně rozptylovat. Pokud chcete vnést do dětského pokoje červenou barvu, kombinujte ji se světlými odstíny a spíše ji volte jako doplňkovou.

Zelená barva

Zelená barva má uklidňující účinky, ale je třeba zvolit světlejší odstíny, aby dětský pokoj nepřipomínal studený operační sál. Krásná je její kombinace s tlumeným odstínem oranžové. Zelená vám dovolí dostat přírodu i do dětského pokoje.

Modrá barva

Modrá je uklidňující pro živé a hyperaktivní děti, které se těžko soustředí. Zklidní mysl a zlepší koncentraci při učení. Pro klidné děti ale raději zvolte veselejší barvy. Jestliže jde o pokoj pro kluka, určitě je dobrá volba. 

Fialová barva

Fialová podpoří fantazii a zvídavost, podporuje soustředění i schopnost učení. Kombinace fialové a bílé barvy je nadčasová, elegantní a velmi příjemná. Pokud mají vaše děti potíže se spánkem, zvolte raději třeba zelenou.

Růžová barva

Růžová je vhodná, pokud vytváříte pokoj pro holku. Vyvolává dojem jemnosti a v kombinaci s bílou malbou vypadá opravdu jedinečně. Zvolte raději jemné než výrazné odstíny. Vaše dcery se v ní vyspí dorůžova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *