Zimní dekorace, které rozzáří váš byt

V hlavní roli: zavařovací sklenice

Jestli přemýšlíte jakou originální dekoraci si vytvořit u vás doma, zkuste sáhnout po obyčejné zavařovací sklenici.

Sněhulák, který se neroztaje

Jestliže k vám sníh ještě nedorazil, můžete si s dětmi vytvořit alespoň sněhuláka ze zavařovací sklenice. Tento sněhulák může najít hned několik využití, vypadá krásně jako dekorace, sloužit však může i jako svícen nebo originální obal na vánoční dárek.

Co budete potřebovat:

         sklenici

         dekorační umělý sníh

         dvě větvičky

         polymerovou hmotu – např. Fimo

         misku

         lepidlo Herkules

         tavnou pistoli

         štětec.

Začněte tím, že celou sklenici potřete lepidlem, použijte k tomu štětec. Než lepidlo zaschne, obalte sklenici umělým sněhem, který před tím vysypte do misky. Z hmoty Fimo vymodelujte sněhulákovi nos, ten vytvrďte v troubě vyhřáté na 110 °C (25 minut). Poté už stačí přilepit nos, knoflíky jako oči a větvičky jako ruce.

Sněžítko

Vyrobit vlastnoručně sněžítko není nikterak těžké a věřte, že potěší každého, kdo miluje kouzlo Vánoc a zimy. Daný předmět ve sněžítku si buď můžete vyrobit z polymerové hmoty – např. opět hmota Fimo, nebo můžete využít některou oblíbenou figurku či postavičku z kinder vajíčka. Vedle předmětu, který budete do sněžítka vkládat si připravte zavařovací sklenici se šroubovacím víčkem, třpytky, glycerín, vodu a lepící pistoli.

Jestliže máte stromeček, sněhuláka, domeček, či jiný zimní motiv vybraný či vyrobený, jednoduše jej přilepte tavnou pistolí doprostřed víčka. Nyní nasypte do sklenice přiměřené množství třpytek a poté naplňte sklenici vodou a glycerínem. Ve sklenici nechte půl centimetrový prostor od okraje víčka a glycerin smíchejte v poměru 2/3 glycerinu k 1/3 vody. Nyní můžete sklenici pevně zašroubovat a krásné, ručně dělané sněžítko je hotové!

V jednoduchosti je krása

Ze zavařovací sklenice můžete udělat krásnou dekoraci i pomocí soli, cukru či bílé barvy. Pokud potřete zavařovací sklenici lepidlem Herkules, jednoduše ji pak můžete obalit solí nebo cukrem, díky čemuž bude vypadat jak zasněžená. Dozdobit ji můžete větvičkou či stuhou a využít ji i jako svícen. Další možnost je nalepit na sklenici libovolnou samolepku a poté celou sklenici natřít barvou. Po zaschnutí opatrně sejměte samolepku a opět je na světě krásná dekorace!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *