Jak zařídit moderní pokojíček pro holky

Dětem je v oblasti nábytku věnována stále větší pozornost, což se projevuje i na designu dětského nábytku. Výrobci se dnes zaměřují nejen na konkrétní věkovou skupinu dětí, ale zohledňují často i pohlaví dítěte. Není proto problém zařídit zcela odlišný pokojíček vhodný pro holku a pokojíček pro kluka.

Zdroj: idealhome.co.uk

1.   Současný holčičí trend barev

Současným trendem u malých slečen je stále růžová barva, která vyhrává při výběru dětského nábytku na plné čáře. Růžová barva vyjadřuje něhu, romantiku, lásku a je také symbolem ženskosti a čistoty dívčího srdce.

2.   Zaoblené tvary

Dalším výrazným znakem dnešního holčičího pokoje jsou zajímavé a oblé tvary na nábytku. Ostrým, hranám tedy odzvonilo a jemnost hraje prim.

3.   Oblíbené textilie

Znovu stoupá velká obliba textilií v podobě polštářů, polštářků, přehozů, závěsů a zajímavého povlečení. Jde o detaily, které se dají dobře sladit a občas i obměnit.

4.   Pro holčičí miminka

Pokud vybavujete pokojíček určený primárně pro miminka, pořiďte si rostoucí postýlku, která vám vydrží až do veku osmi let. Pak jen vyměníte přebalovací pult za psací stůl.

5.   Pohádkové postavy

Vyhrávají dekory inspirované pohádkami o princeznách, kouzelných vílách a tajemných jednorožcích. Růžová jim dominuje a vše je něžné a zalité sluncem. Oblíbená jsou i zvířátka.

6.   Růžová a bílá

Pokud dáváte přednost jednoduchému designu a nadčasovosti, zvolte varianta pro holku v barvách růžová a bílá. S nimi nikdy neuděláte chybu a barevné hračky v pokoji nebudou působit rušivě.

7.   Skrýše a schovávačky

Všechny malé děti a holčičky nevyjímaje milují skrýše. Dopřejte jim místa, kam se mohou schovat. Pomohou vám dětské domečky, stany a závěsy.

8.   Pro malou divošku

Pokud má vaše dívka spíše duši rebelky a Robinsonky, pořiďte jí růžový automobil, pirátskou loď nebo kosmickou raketu. Divoška může mít i netradiční dětský pokoj.

9.   Když nám slečny dospívají

Přechod mezi nábytkem dětským a studentským můžete zvolit třeba v kombinaci slonové kosti a odstínu lila. K růžové má blízko, ale působí mnohem dospělejší. Decentní barevné tóny doplňte třeba květy kopretin, které potěší malou slečnu a současně neurazí dospívající studentku.

10. Toaletní stolky

Nedílnou součástí holčičích pokojů a zejména dospívajících slečen jsou toaletní stolky, bez kterých se žádná malá slečna neobejde.

11. Skříně a zrcadla

Skříně pro holky bývají často rozměrově mnohem větší než pro kluky a ve vybavení nesmí chybět ani zrcadla. Pokud tvoří dvířka skříní, máte vyhráno.

12. Kouzlete s prostorem

Vyzkoušejte kouzlit s prostorem, vytvářejte pódia, použijte patrové postele, hrací a studijní kouty. Dejte prostor dětem.

Zdroj: idealhome.co.uk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *