Okrasné zahrady – Fotogalerie a Inspirace

Podívejte se na inspiraci návrhů zahrady pro vytvoření zázemí i klidu. Můžete pak trávit svůj čas venku v přírodě. Vychutnáte si příjemnou relaxaci.

1. Pro snadnou údržbu

Vzhledem k rušnému světu, ve kterém žijeme, hledejte způsoby, jak si zjednodušit svou zahradu z hlediska její údržby. Zvolte celoroční rostliny s nízkými nároky na zalévání.

zahrada

2. Vytvořte si zázemí

Nemusíte stále jezdit někam na dovolenou. Stejně tak se můžete cítit i na své zahradě. Hledejte způsob, jak si užít pobyt v pohodlí své vlastní zahrady a relaxovat.

zahrada

3. Pergoly a altány

Pergoly, altány a dřevěné domky jsou na našich zahradách stále oblíbenější. Zaměřte se na zajímavé struktury a vychutnejte si svou oázu klidu.

zahrada

4. Zapojte kameny

Inspirujte se čínskými a japonskými zahradami a zapojte kameny do hry. Malé útočiště ve větší zahradě si můžete vytvořit i s jejich pomocí.

zahrada

5. Kamenné bloky a schodiště ve svahu

Svažitého terénu se nebojte a nechte jej zapadnout do svého osobního prostoru. Obrubníkové schodiště má své jedinečné kouzlo a údržba rostlin je snadná.

zahrada

6. Užitkové rostliny na okrasné zahradě

Na okrasné zahradě můžete pěstovat i ovoce a zeleninu aniž by to narušili její relaxační ráz. Můžete pěstovat překvapivé množství potravin v omezeném prostoru.

zahrada

7. Vezměte si zahradu na verandu i do haly

Vaše zahrady mají velký potenciál a můžete je částečně přesunout i na verandy, do hal a zimních zahrad. Stačí velké rostliny, několik závěsných a oáza klidu je hotová.

zahrada

8. Investujte do nábytku

Investujte do zahradního nábytku, který má nevšední design a kouzlo. Rozhodně se vám to vyplatí. Zdánlivě opomenutelný prvek se může stát středem pozornosti.

zahrada

9. Zapojte nášlapné kameny

Nášlapné kameny jsou v zeleni zcela jedinečné. Jejich osobité kouzlo je zcela nenahraditelné. Dodají vaší zahradě útulnost i šmrnc.

zahrada

10. Dlažba v zahradě

Pro snadné umístění zahradního nábytku zvolte dlažbu, kterou zasadíte do tvaru vaší zahrady, klidně nepravidelně. Příroda se tak stane vaší součástí.

zahrada

Obrázky zdroj: gardendesign.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *