Vychytávky do kuchyně – 7 pomocníků pro každý den

V kuchyni trávíme mnoho času, a proto je třeba při zařizování vše důkladně promyslet a pořídit si šikovné pomocníky. Podívejte se na pár kuchyňských vychytávek, které jistě oceníte.

Podívejte se s námi na pár opravdu zajímavých pomocníků, které vaši kuchyň pozvednou na zcela novou úroveň a dost výrazně vám ušetří práci. Podívejte se s námi, co si můžete pořídit.

1.      Rohový systém zásuvek

Roh kuchyňské linky je třeba náležitě využít. Nenechte v něm hromadit nepořádek. Moderní kuchyně umožňují umístění rohových systémů zásuvek. Tyto rohové šuplíky učiní z rohu kuchyňské linky velmi dobře přístupné místo s velkým prostorem, který oceníte zejména v malých bytech, kde je i malá kuchyň. Kovová konstrukce se při otevření dvířek automaticky vysune ven. Nahoře bývá klasická zásuvka na příbory a další kuchyňské nástroje.

2.      Vyklápěcí čela skříněk a dotykové zásuvky

Protože kuchyňskou skříňku otevřeme denně hned několikrát, otevírací systém musí být velmi odolný a navrhnutý tak, aby nám přístup dovnitř usnadnil. Vyklápěcí čela skříněk směrem nahoru nám nepřekáží při vyndávání věcí. Dotykové zásuvky, které se otevírají jejich stlačením, oceníte, když máte mastné ruce, nebo je máte od těsta a potřebujete z příborníku vyndat vařečku či lžičku.

3.      Vestavné spotřebiče

Vestavné spotřebiče jsou velmi praktické. Kromě toho, že šetří místo, ušetří vám energii, protože bývají energeticky úspornější. Také jsou méně hlučné. Pračka či myčka zabudovaná do skříňky je mnohem méně slyšet než ta volně stojící. Navíc lépe zapadnou do interiéru, nenarušují prostor, jsou méně nápadné a díky tomu vynikne prostor.

4.      Dvojitý keramický dřez

Dvojitý dřez je hygienické a praktický. Dvě nádoby k mytí vám ušetří litry vody a práce je mnohem pohodlnější. V jedné části lze umývat ovoce či zeleninu a ve druhé odkládat špinavé nádobí. Keramika je hygienická, neporézní a neulpívají na ní nečistoty. Je velmi odolná vůči mechanickému poškození a chemickým prostředkům. Keramické dřezy se používají i v laboratořích. Keramika odolá i vysokým teplotám a taví se až při 1 200 °C. Mají pěkný vzhled a na trhu je velká škála barev a tvarů.

5.      Skleněné obklady

Lesklá skleněná deska z barevného a kaleného skla je krásná. Hodí se do minimalisticky zařízených i klasických kuchyní. Výhodou skleněných obkladů je snadná údržba a hygienická nezávadnost. Na rozdíl od dlaždic odpadají spáry, kde se drží nečistoty a plíseň. Skleněné kuchyňské obklady jsou vysoce odolné vůči vysokým teplotám i mechanickému poškození. Pokud by se kalené sklo rozbilo, o kulaté střepy se nepořežete. Při výrobě na míru do nich necháte vyříznout otvory na zásuvky i vestavné spotřebiče.

6.      Kuchyňský ostrůvek

Kuchyňské ostrůvky umožňují propojení kuchyně s obývacím pokojem a rozšiřují pracovní plochu. Navíc opravdu skvěle vypadají a lze do nich umístit i varnou zónu. Sporák, troubu či vestavnou mikrovlnku nemusíte mít jen v kuchyňské lince. Při vaření budete vidět do obývacího pokoje a komunikovat s dalšími členy rodiny či s hosty.

7.      Kuchyňské linky se zabudovaným osvětlením

Kvalitní, dostatečné a rovnoměrně rozložené osvětlení je základem pro práci v kuchyni. Dá se montovat nad kuchyňskou linku i dodatečně, ale moderní kuchyně už mají osvětlení zabudované a zapuštěné. Dá se snadno regulovat a velmi dobře osvětluje všechny pracovní plochy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *