Staňte se realitním makléřem – jak na to?

Toužíte po nezávislé kariéře? Po svobodě a finanční nezávislosti? Chcete si sami určovat svůj pracovní čas, a přitom se věnovat práci, která má smysl? To všechno splňuje kariéra v oboru realit. Co všechno musí realitní makléř splňovat a jak si práci na začátku co nejvíce zjednodušit? Na to jsme se podívali ve spolupráci s realitní kanceláří Keller Williams.

Práce v realitách a legislativa

Práce realitního makléře je vázanou živností. Co to znamená? Abyste získali živnostenský list a s ním oprávnění na zprostředkování prodeje nemovitostí, musíte splňovat alespoň jeden z následujících požadavků.

·         Předchozí tříletá praxe v realitách.

·         Zkouška odborné způsobilosti.

·         Magisterský titul v ekonomickém, stavebním, právním či příbuzném oboru,

·         Bakalářský titul společně s praxí v oboru a absolvováním mezinárodně uznávaného kurzu dle § 60a zákona č. 111/1998 Sb. se zaměřením na nemovitosti organizovaného na státem akreditovaném ústavu.

Pokud nemáte vysokou školu ani praxi v oboru nejjednodušším způsobem, jak požadavky splnit, je absolvování zkoušky odborné způsobilosti. Cena této zkoušky se pohybuje v rozmezí 6 000 – 15 000 korun a zprostředkovat ji může například Realitní vzdělávací institut.

Po splnění podmínek a získání živnostenského listu se můžete do zprostředkování prodeje konečně pustit.

To však neznamená, že máte vyhráno, protože až 90 % začínajících realitních makléřů sice úspěšně projde vstupním požadavkem, ale do roka i tak skončí.

Co budete pro úspěšnou kariéru dále potřebovat?

Finanční prostředky, vybavení i know-how

Základem úspěchu v realitách je pro úplné začátečníky především dostatečná finanční rezerva. Prvních několik měsíců budete do svého podnikání především investovat. Začíná to již zmíněnou zkouškou.

Dále budete potřebovat platit:

·         Kancelář na jednání s klienty,

·         právníka, který vám sepíše potřebné smlouvy,

·         marketing,

·         kancelářské vybavení,

·         náklady na dopravu…

A to je pouze základ. Zapomínat samozřejmě nesmíte ani na životní náklady.

Jak si s tím vším poradit? Dobrou zprávou je, že na to nemusíte být sami.

Nechte si při cestě k úspěchu pomoci

Většina realitních makléřů začíná s kariérou ve spolupráci se zavedenou realitní kanceláří.

Proč?

Stát se součástí týmu zkušených makléřů má rovnou několik výhod. Nejenže ušetříte finance, které byste museli sami vynaložit za kancelář apod., ale co je možná ještě důležitější, zkušení kolegové vám předají znalosti a zkušenosti, jejichž získáním byste trávili dlouhé roky, a ještě za do nich museli investovat další desetitisíce.  

Chcete se dozvědět vše o tom, jak s kariérou začít? Přečtěte si článek Jak se stát realitním makléřem na stránkách kanceláře Keller Williams.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *