Jak vyčistit mikrovlnku rychle a efektivně?

Mikrovlnnou troubu dnes najdeme snad v každé domácnosti. Pro co nejdelší životnost přístroje je nutné nepřehlížet pravidelné čištění mikrovlnky. Pokud víte, jak na to, nezabere vám to ani moc času.

Na čistění mikrovlnné trouby používejte pouze speciální prostředky určené k čistění mikrovlnné trouby. Zakoupíte je ve formě tekutého roztoku či spreje. Pokud chcete vyčistit mikrovlnnou troubu rychle a preferujete čištění bez chemických preparátů, přinášíme vám zajímavý návod, který se již mnoha lidem osvědčil. Podobně můžete postupovat u dalších domácích spotřebičů, třeba u čištění žehličky.

mikrovlnná trouba

Jak předejít vzniku nečistot

Při každém ohřevu jídla používejte na pokrm ochranný poklop. Vyhnete se tak rozstřikování jídla ve vnitřní části mikrovlnky. Transparentní plastový kryt seženete v běžném supermarketu v oddělení s domácími potřebami nebo online za pár korun. Poklopy jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného materiálu a vhodné i do myčky.

kuchyň

Chemické čištění a přírodní prostředky

Někdo raději využívá při domácím úklidu chemické prostředky, jiní preferují ekologičtější metody. Při rozhodování hraje značnou roli i stav čištěného spotřebiče. Pokud se jedná o běžnou mastnotu a lehké nečistoty, doma vyrobené prostředky zaručeně zaberou. Jestliže je však mikrovlnná trouba dlouhodobě znečistěná a hodně zanesená, budete muset asi sáhnout po chemii a účinnějších látkách. Podívejte se také, jak vyčistit troubu nebo pračku.

mikrovlnná trouba

Čištění mikrovlny pomocí octa

Na čištění vám bude stačit ocet, voda a miska vhodná na použití v mikrovlnné troubě. Hodit se vám bude i nějaký hadřík nebo papírové utěrky. V misce si namíchejte roztok z hrnku vody a octa zředěný v poměru 1:1. Na snížení intenzity zápachu můžete použít pár kapek esenciálního citronového oleje. Vložte misku do mikrovlny a zapněte ji na 5 minut. Nechte troubu zavřenou další 2 až 3 minuty. Pak vytáhněte misku i skleněný tác, který umyjete ve dřezu. Jemně setřete stěny papírovými utěrkami či hadříkem. Nečistota půjde skvěle dolů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *