Vánoční dekorace z ruličky od toaletního papíru

Před Vánocemi všechny obchodní domy, prodejny a tržnice zaplaví vánoční dekorace ve všech různých třpytivých a veselých barvách, tvarech a cenových relacích. Vánoce ale nemusejí být až tak nákladnou záležitostí.

Nemusíte si hned kupovat drahé ozdoby a dekorace, úplně postačí, když zapojíme naši kreativitu a šikovné ruce. Použít můžeme i prázdné ruličky od toaletního papíru. I když ruličky toaletního papíru často končí v koši, můžete je využít i na mnoho dalších způsobů.

Jak použít ruličky toaletního papíru

Ruličky z toaletního papíru jsou skvělým výrobním materiálem a to obzvláště na Vánoce. Během chvilky si z nich vytvořte květy, hvězdice i vločky a ozdobte si s nimi celý dům či byt. Z těchto roliček vytvoříte třeba i ozdoby na vánoční stromeček. Může jít i o vánoční stromek v květináči. Velmi dobře vám poslouží i jako kroužek na ubrousky, obal na příbory i držák na pečící papír. Vyrobit si můžete i skvělé dekorace na zeď.

Ozdoba na štědrovečerní tabuli

Můžeme si pomocí klasických ruliček toaletního papíru ozdobit i sváteční tabuli. K různým vánočním dekoracím můžete přidat i zajímavou dekoraci na příbory. Levně si v nich vytvoříte naprosto cokoliv. K výrobě této vánoční dekorace nemusíte z peněženky vyndat ani korunu. Toaletní papír a ruličky od něj má doma asi každý. Přidat můžete barevný papír, barvy nebo lak na nehty se třpytkami. Přidejte lepidlo a máte vše, co budete potřebovat, než se pustíte do tvoření.

Kroužky na ubrousky na sváteční tabuli

Během roku asi kroužky na ubrousky pravidelně nepoužíváme, ale na svátečním stole by vám pěkné vánoční látkové ubrousky neměly chybět. Nemusíte je proto svazovat mašličkou, provázkem nebo kupovat kroužky. Můžete je protáhnout do poloviny nebo čtvrtiny právě do kroužku z ruličky od toaletního papíru. Můžete kroužky polepit barevnými papíry, natřít barvou, posypat třpytkami a vyzdobit vlastními vánočními motivy. Na ruličky si přilepte i drobnou dekoraci.

Vánoční hvězda

Základní motivy mohou být nenáročné a zvládnou je vyrobit i děti. Prázdnou ruličku od toaletního papíru nejprve splaskněte a nastříhejte na stejně tenké proužky. Jednotlivé cípy pak skládejte do tvarů hvězdic a květin. Výhodou je, že jdou lehce tvarovat. Vždy záleží na tom, jak moc je splasknete, nebo necháte roztažené. Pak už je slepte k sobě a máte požadovaný motiv. Ozdoby můžete nastříkat i sprejem. Použijte stříbrnou i zlatou.

Dekorace i obrazy

Vytvořené vánoční motivy zkuste zavěsit na stromek, do oken, na lustr nebo si jimi vyzdobte byt. Vyzkoušet můžete i mnohem složitější a ozdobnější dekorace. Některé vánoční dekorace lze považovat za elegantní umělecké díla. I když vypadají monstrózně, jejich výroba není ani tak složitá, jak to na první pohled vypadá. Z ruliček můžete vyrobit krásný vánoční věnec na dveře nebo krásné rampouchy a sněhové vločky. Originální nápady na krásné vánoční ozdoby a dekorace určitě zvládněte vytvořit i vy. Použít můžete i ozdoby z korálků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *