Jak vyrobit vánoční ozdoby z korálků

Vánoční hvězda z korálků a mnoho dalších ozdob patří k tradičním českým vánočním ozdobám, které se dědí z generace na generaci. Vánoční ozdoby z korálků si můžete udělat i vy.

Tradice výroby vánočních ozdob právě ze skleněných foukaných korálků pochází už z počátku 19. století. Tehdy si skláři v Jizerských horách a také v Krkonoších tímto způsobem často přivydělávali na své živobytí k výrobě bižuterie. V posledních letech se tyto ozdoby stávají opět velice oblíbenými. Jejich cena je však dost často přemrštěná, proto vám nyní ukážeme, jak si můžete takové vánoční ozdoby z korálků vyrobit i sami. Naše vánoční výzdoba bude krásná.

Vánoční hvězda z korálků

  • barevné skleněné korálky
  • malé korálky na zakončení
  • 50 cm dlouhý tenký drátek
  • háčky na vánoční ozdoby
  • nůžky
  • špejle

Jak se dělá vánoční hvězda z korálků

Vánoční hvězda z korálků může mít jakoukoliv barvu i barevnou kombinaci. Na tenký drátek si nejprve navlékneme šest skleněných korálků. Drátek s korálky si následně stočíme do kolečka, oba konce drátků spojíme a nakonec zamotáme. Jeden konec drátku si stále necháme asi o 5 až 10 cm delší. Na delší drátek si pak navlékneme dva cípy hvězdy. Mezi jednotlivé cípy hvězdy drátek ohneme a pak je upevníme do vedlejší mezery mezi korálky. Takovým způsobem si postupně vytvoříme tři cípy hvězdy.

Dokončení vánoční hvězdy z korálků

Následně uchopíme druhý konec drátku a vytvoříme si stejným způsobem ještě další dva cípy hvězdy. Vánoční hvězda z korálků už se nám pěkně rýsuje. Nakonec nám zbudou ještě dva konce drátku, mezi kterými je jeden korálek. Na každý konec tedy navlékneme jednu polovinu cípu hvězdy a následně oba konce drátku trochu zatočíme. Aby byla vánoční hvězda z korálků dokonalá, na zakončení navlékneme jeden malý korálek. Konce drátků ohneme přes špejli a nakonec je obmotáme, čímž nám vznikne takové malé očko na snadné zavěšení vánoční hvězdy z korálků třeba na stromeček. Na závěr už jen stačí navléknout háček a můžeme začít tvořit tu pravou vánoční atmosféru a zimní dekorace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *