Jak poznat pravé nebo levé dveře? Je to snadné!

Víte, jak poznat pravé a levé dveře? Možná netušíte, proč byste se tím měli vůbec zabývat, když to k běžnému životu vůbec nepotřebujete. Jenže to, jestli máte doma pravé nebo levé dveře, se vám může hodit.

Levé nebo pravé dveře

Například při projektování nového domu, nebo v případě, že se chystáte stavět nebo rekonstruovat byt či dům, dostanete do rukou plány. V nich narazíte na kruhové výseče, které budou vycházet z naprojektovaných zdí. Ty označují nejen dveře, ale hlavně i směr jejich otevírání. Když se to na první pohled jeví jako banalita, nebo dokonce zbytečnost, není to tak.

Kdy potřebuji vědět, jaké mám dveře

Je třeba pečlivě promyslet, jaké máte dveře, aby se vám nestalo, že by nešly někde otevřít, protože by jim něco vadilo v cestě, nebo se vám budou otvírat na nevhodnou stranu. Tyto informace budete potřebovat vědět i při výměně, když potřebujete zjistit, zda potřebujete koupit nové pravé nebo levé dveře. Pokud byste si koupili pravé dveře a doma přitom měli levá futra, do pantů je nenasadíte a rozhodně je nezavřete.

Levé dveře

Tip: Kvalitní interiérové dveře v mnoha různých designech a provedeních.

Jak poznat typ dveří

Postavte se naproti dveřím z té strany, kde jsou vidět panty. Tak, aby se dveře otevíraly l vám. Zaměřte se na směr, do kterého dveře otevíráte a kterým ukazuje klika. Pokud je vše vpravo, jedná se o pravé dveře. Pokud je to vlevo, jsou to dveře levé. Pokud vás napadlo, zda je lepší otevírat dveře do místnosti, nebo ven, podívejte se na základní pravidla. Záleží na velikosti a účelu místnosti.

Kdy otevírat dveře dovnitř a kdy ven

Dovnitř je otvírejte, když jde o větší místnost, umísťujete dveře do chodby nebo předsíně, kde je dveří víc. Kdyby se všechny otevíraly ven, asi by se nedalo projít. Ven je otevírejte u malých místností, jako jsou toalety a malé koupelny. Na to často nemyslí restaurace a pak se stěží protáhnete dovnitř, nebo uvízne na toaletě zaklíněni mezi zásobník na toaletní papír, mísu a dveře otvírané dovnitř.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *