Jak vybrat osvětlení do interiéru

osvetleni_interieru_PR

Každá část interiéru vyžaduje jiný druh a způsob svícení a osvětlení. Správně zvolená svítidla vám usnadní práci, pomohou vám zlepšit kvalitu spánku a zpříjemnit způsob relaxace. S jinými si dobře posvítíme na vaření, čtení či práci na počítači.

Osvětlení do obývacího pokoje

Pro celkové osvětlení místnosti jsou vhodná svítidla vydávající nepřímé rozptýlené světlo. Můžete zvolit stropní přisazená světla nebo zapuštěná svítidla osazená difuzorem. Do svítidel instalujte LED zdroje s teplou barvou světla. Prostor doplňte nástěnnými svítidly pro lepší osvětlení. Světlo se z nich odráží od stropu a stěn, změkčí se a rozptýlí a podtrhne pohodovou atmosféru. Jako doplňkové osvětlení přidejte stolní i stojací lampy se stmívačem pro volbu intenzity osvětlení

Vhodné osvětlení do ložnice

Do ložnice dejte svítidla s velkou plochou a malým jasem. Přidejte nástěnné svítidlo na zeď k posteli. Oblíbené jsou světelné profily a LED pásky instalované u zdi na šířku postele, které dokreslují atmosféru místnosti. Nepřímé osvětlení zaručí, že nebudete oslňováni vleže. Na noční stolky dejte vhodné stolní lampičky se stínidlem. Do šatny dejte bodové osvětlení se zdrojem, který nezkresluje barvy, zejména pro osvětlení zrcadel.

Osvětlení do dětského pokoje

Pokoj dětem slouží jako ložnice, herna a pracovna současně. Kromě stropního svítidla umístěné v centru dětského pokoje použijte i nástěnná svítidla a stolní lampy. Ze svítidel určených přímo pro děti lze vybrat ta vhodná pro holku nebo kluka v různém věku. Zohledněte barvu stěn. I dobře zvolené osvětlení může v sytě zbarvené a malé místnosti orientované na sever prostor nepříjemně ztmavit. Abyste za vybavení interiéru neplatili více, než je nutné, využijte 4home slevové kódy

Kvalitní osvětlení kuchyně a jídelny

V kuchyni připravujeme pokrmy, proto potřebujeme dostatek světla pro bezpečnou a pohodovou práci. Nad pracovní desku kuchyňské linky dejte zářivková nebo bodová svítidla v LED provedení s dlouhou životností a v moderním designu. Nad jídelní stůl dejte závěsné svítidlo s neprůsvitným nebo poloprůsvitným stínidlem. Pro celkový dojem doporučujeme doplnit i centrální stropní svítidlo

Příjemné osvětlení koupelny

Pro bezpečné osvětlení koupelny volte svítidla s dostatečným krytím a označením IP44 a vyšší pro ochranu proti vodě a pevným částem. Materiál musí odolat korozi. Pro celkové osvětlení dejte do středu místnosti stropní svítidlo nebo podhledové bodové osvětlení. Pro osvětlení sprchového koutu zvolte zápustná svítidla určená pro kontakt s vodou s nízkým napětím 12 V a minimem IP65. Pro osvětlení zrcadla použijte neoslňující světlo, které nezkresluje barvy, s vyšší hodnotou teploty chromatičnosti 4000 K a výše, třeba lineární svítidla s opálovým krytem.

Praktické osvětlení chodby a schodiště

Oblíbenou variantou je podsvícení jednotlivých stupňů nebo bodová svítidla přímo ve schodech. Celkové osvětlení schodiště i chodby skvěle zajistí příjemné podhledové bodovky. Dbejte na to, aby svítidla nevytvářela takzvané falešné stíny na schodech, což zvyšuje nebezpečí úrazu. Při výběru vhodného osvětlení nezapomeňte využít výhodné slevy, například světla24 slevový kód. Stačí jej zkopírovat a vyplnit při nákupu během objednávky. 

Osvětlení kanceláře a domácí pracovny

Osvětlení musí zajistit pozornost a nesmí vás monotónně uspávat. Výběr svítidel do pracoven nepodceňujte. Použijte svítidla s dostatečným výkonem v kombinaci se svítidly pro celkové a místní osvětlení. Pro osvětlení pracovních ploch se hodí rovnoměrné osvětlení s bílým denním světlem. Vhodná lampa na kancelářském stole je prioritou pro kvalitní práci. V e-shopu signal-nabytek.cz si zařídíte celý dům i byt, od předsíně a chodby, přes obývací pokoj, kuchyni a koupelnu, dětský pokoj a kancelář, až po terasu a zahradu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *