Podzimní věnec na dveře – Jak vyrobit + Inspirace

Podzimní věnec si sice můžete koupit, ale můžete si jej i vyrobit sami. Pak z něho budete mít mnohem větší radost. K výrobě můžete přizvat i svoje děti. Pokud se pustíte do jeho výroby svépomocí, můžete si jej vytvořit doslova za pár korun.

Pokud si zajdete pro materiál během procházky do přírody, může vás vyjít výroba podzimního věnce na dveře, stůl nebo stěnu doslova na pár korun. Koupit si na něj budete muset jen vázací drát nebo tavné tyčinky do pistole, ke které můžete připočítat trochu spotřebované elektrické energie. Výroba podzimní dekorace není žádná složitá věc, kterou byste nezvládli sami. Není tedy důvod se něčeho obávat a s chutí se do jeho tvoření můžete pustit sami.

Podzimní věnec

Na podzimní věnec budete potřebovat samotný základ věnce neboli korpus. Ten si zase můžete koupit třeba polystyrénový, slaměný nebo vyrobený z větviček, tedy proutěný. Zakoupíte ho v každém květinářství, zahradnických potřebách nebo v hobby marketu. Ze slámy nebo z proutí si jej můžete i vyrobit. Doporučujeme vrbové nebo březové větvičky, se kterými se velmi dobře pracuje.

Výroby korpusu

Proutky nejprve očistíte od listí a z jedné silnější tlusté větvičky si uděláte kruh, který na konci spojíte provázkem nebo drátkem. Další proutky pak omotáte pravidelně okolo. Vždy zaseknete nové větvičky pod ty stávající, aby věnec držel pohromadě. Můžete proutky také proplést jako pomlázku a spojit do kruhu. Pokud nebude mít kruh zcela ukázkový tvar, zakryjete to zdobením. A když u s výrobou věnce začnete, můžete si rovnou vyrobit i další podzimní dekorace.

Materiál na zdobení věnce

Podzimní věnec si můžete ozdobit materiálem, který sami nasbíráte v lese. V podzimním období plném rozmanitých teplých barev nám příroda nabízí nepřeberné množství různých květin, travin a plodů, které můžete použít na zdobení. Na podzimní věnec se hodí barevné listí, šišky, kaštany, žaludy, plody šípku, jeřabin, ptačího zobu, malých okrasných jablíček, oranžové lampionky mochyně, makovičky, ořechy, ale i obilí, traviny, kukuřice, chmel, sušené hortenzie, růže a další květy. Pěkná je i kůra, mech nebo klacíky a pokroucené větvičky.

Výroba zdobení

Ozdobit si můžete svůj výtvor i vyrobenými ozdůbkami z textilu. Můžete si vystřihnout květiny i barevné listy třeba ze zbytků látek nebo z oblečení, které byste stejně vyhodili. Nápadům a fantazii se meze nekladou. Můžete použít i pytlovinu, jutu nebo lýko. Na věnec pak můžete materiál připevňovat tenkým vázacím drátkem, vlascem nebo tavnou pistolí. Zdobit můžete pravidelně, nepravidelně, na jednom místě, na více místech nebo po celém obvodu věnce. Hotový podzimní věnec už jen stačí pověsit na dveře, vrata, branku, stěnu, do okna nebo položit na stůl či komodu. Na pověšení použijte provázek, lýko, stuhu nebo tenký drátek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *