Jak vybrat vinylovou podlahu?

Přemýšlíte nad pořízením vinylové podlahy, ale nevíte přesně, podle čeho se při výběru řídit? Přinášíme vám podrobné informace, jak vybrat ideální vinylovou podlahu přesně do vašeho interiéru.

Vinyl je velice odolný proti vodě, je pružný, rozměrově stálý, nenáročný na údržbu, snadno se pokládá a má elegantní design. Vybírat můžete z dekorů dřeva, korku, kamene i dlaždic. 

Rychlá pokládka a vysoká odolnost

Vinylové podlahy se k podkladu lepí a zasychají do tří hodin. Pak můžete podlahu začít ihned používat. Ty plovoucí se zase jen zaklapávají do sebe. Mají vysokou odolnost a lze je využít v bytovém interiéru i komerčních prostorách. Jsou odolné vůči vodě i proti pádům předmětů. Oproti laminátových podlahám se nevyštípnou. Mají výborné akustické vlastnosti a snadnou údržbu. 

Jak vybrat vinylovou podlahu 

Při výběru vinylové podlahy sledujte její rozpínavost, pročtěte si technický list a volte podlahy s nižší roztažností. Plovoucí podlahy jsou výborné díky své snadné rozebratelnosti a nemají zvýšené nároky na podklad. Lepené vinylové podlahy pro jejich tichost oceníte třeba do dětských pokojů, kde dupání nebude tolik slyšet. Bittner Interiéry je specialista na podlahy s více jak 20 let zkušeností nabízí produkty předních českých i zahraničních výrobců, včetně instalace podlah od návrhu až po realizaci.

Lepené vinylové podlahy

Tento typ podlahové krytiny je v rolích nebo v dílcích. Celoplošně lepené vinylové dílce mívají tloušťku 2 až 3 mm, disponují výborným vedením tepla a jsou vhodné i pro podlahové vytápění. Dají se použít i do vlhkých prostor, jako jsou koupelny. Jsou výbornou volbou i do vysoce zatěžovaných komerčních prostor, jako jsou kanceláře, prodejny, nákupní a sportovní centra, školy, nemocnice, ale i výrobny nebo sklady. Z širokého množství atraktivních dekorů si každý vybere.

Vinylová podlaha - Bittneropocno_cz

Plovoucí vinylové podlahy

Výhodou plovoucí podlahy je snazší a rychlejší pokládka. Jednotlivé dílce jsou vybaveny speciálním zaklikávacím systémem. Dají se snadno opravit a poškozený dílec stačí jen vyměnit. Jednodušší je i výměna podlahy. Dílce jsou vysoké asi 10 mm. Jsou vhodné do bytů, domů a komerčních objektů, ty s těsnými švy i do koupelny. Díky podložkám snížíte kročejový efekt, vyrovnáte drobné nerovnosti nebo ochráníte zespodu podlahu před vlhkostí. Podrobný návod, jak vybrat vinylovou podlahu, si můžete přečíst. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *