Úspora energií díky venkovním roletám

Venkovní rolety představují úsporu za energie v létě, ale i v zimě. Předokenní rolety jsou čím dál více používané. Napomáhají k lepšímu užívání domu během všech ročních období.

Venkovní či předokenní rolety jsou dnes součástí úsporných opatření tepelné ochrany budov a zlepšení akustiky. Většina z nás si pod pojmem venkovní rolety či žaluzie představí ochranu proti velmi nepříjemnému letnímu slunci, či zatemnění místnosti při spánku a odpočinku. Venkovní rolety chrání z venkovní strany náš dům v místě oken zejména proti vniknutí slunečních paprsků a tepla. Tak umí uspořit hodně energie za chlazení v létě i vytápění v chladných měsících během zimy.

Venkovní rolety

Předokenní rolety v zimních, chladných měsících udrží mnohem více tepla, které by jinak uniklo skrze prosklené plochy oken. Z toho vyplývá energetická úspora. Chrání skleněné plochy vůči náporu studeného vzduchu, větru, deště a sněhu. Vnitřní žaluzie sice cloní sluneční paprsky, ale až z vnitřní strany oken. To už jsou paprsky slunce a teplo v interiéru. Není to zcela účinné z pohledu tepelné ochrany. Venkovní rolety chrání okna a dům už z exteriéru proti vnikání tepla ze slunečních paprsků. Taková předokenní roleta umí být i velmi krásná a doladí vzhled vašeho domu.

Klimatizace a větrání

Pokud je dům vybaven klimatizací, ta pak nemusí vydávat tolik chladu a nespotřebuje v létě ani více energie. S kvalitním zateplením domu či zateplením provětrávané fasády jsou výsledky opravdu vidět. Pomocí naklápění lamel u venkovních žaluzií lze reagovat na úhel svitu slunečních paprsků a odrážet je účinně. Při jejich spuštěných lze větrat okny a vyvolat průvan. Díky použití venkovních rolet osazených přímo před okny značně zvýšíte tepelnou ochranu v místech stavebních otvorů, tedy oken i dveří. Navíc to díky ochraně vůči povětrnostním vlivům prodlouží jejich životnost. Dojde ke zlepšení akustiky a zvýšení bezpečnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *