Nebezpečí pro zdraví, které číhá v koupelně

Koupelna je nejvytíženější místnost v bytě. Věnujte jí náležitou pozornost, aby nebyla nebezpečná pro naše zdraví.

Kromě uklouznutí ve sprše či vaně i utopení jsou zde nejvážnější rizika pro naše zdraví. Ale existují i nástrahy, které na nás v koupelně číhají a děláme si je sami. Podívejte se, jak předejít nejrůznějším komplikacím.

Kam s kartáčkem na zuby

Mít na umyvadle jen tak postavený a ničím nechráněný zubní kartáček je velká chyba, obzvláště pokud máte koupelnu spojenou s toaletou. Zejména při splachování ve vzduchu létají nejrůznější mikrobi a mohou se dostat až do pusy. Umělohmotný kryt není ideální, drží se kvůli němu ve štětinách vlhkost a mikrobi s plísněmi ještě více bují. Raději si dávejte a zavírejte kartáček do skříňky.

Ústní voda

Výrobce ústní vody radí odměřit množství přípravku pomocí víčka, ale nepijte vodu z víčka a nedávejte jej přímo do svých úst. To samé platí o používání vody přímo z lahve. Bakterie, které ve vaší puse bydlí, se rozmnoží a vy s každým dalším použitím ústní vody do svých úst navíc ještě přidáváte další a další mikroby.

Čištěná uší

Pokud používáte vatové tyčinky, tenhle zvyk raději ihned změňte. Můžete si jimi ublížit. Jsou tenké a poměrně špičaté. Pokud vám ujede ruka a vy s tyčinkou dosáhnete až příliš hluboko do ucha, hrozí vám nepříjemné zranění. Používejte speciální rozšířené tyčinky na čištění uší a použijte k čištění ucha žínku a prsty.

Teplou vodu nepijte

Teplá voda je užitková a není pitná. Můžete si tím totiž zadělat na nepěkný zažívací problém. Už vůbec nepijte ze sprchy, drží se tam spousta bakterií.

Pozor na ručník

Ručník by měl po použití vždy opravdu pořádně vyschnout a je důležité jej pravidelně měnit. Nikdy nepoužívejte cizí ručník. Nikdy není jisté, že jste dokonale čistí. Bakterie se rychle množí a přenáší.

Větrání

Nechejte po umytí vždy vaši koupelnu pořádně vyvětrat. Kde je vlhko, dobře se daří různým mikrobům a plísním. Ty škodí našemu zdraví.

Koupelnový závěs

Ve sprchovém koutu či u vany je často závěs. Roztáhněte jej a nechte jej vyschnout, ale nezatahujte jej po celé délce vany či sprchového koutu. Uvězníte tam vlhko a s ním rozmnožíte bakterie a plísně.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *