Ložní prádlo, které opravdu vydrží

Lůžkoviny, ložní soupravy a kvalitní povlečení z kanafasu nabízí česká společnost s názvem Textil Zítka. K dispozici je v různých barevnostech a dezénech. Podívejme se, proč vsadit právě na kanafasové povlečení. 

Tři základní věci, které u povlečení na lůžkoviny nejvíce vnímáme, jsou určitě barva, vzor a materiál.  Prioritou je pro nás kvalita materiálu a následuje i jeho snadná údržba. Finální výběr vzoru povlečení pak už záleží jen na našem osobním vkusu a stylu zařízení ložnice. Povlečení ze 100% bavlny je vhodné i pro všechny, co trpí na kožní alergie. Bavlna je prodyšná, dobře absorbuje pot a je velmi jemná na dotek. Navíc jsou stálobarevné i při praní do 60 °C, kdy se ničí i všechny bakterie. Kanafasové a žakárové látky mají velmi dobré a trvalé užitné vlastnosti. Dají se libovolně kombinovat, barevně i svým designem. Textil Zítka vybaví vaše byty, domy, chalupy i ubytovací zařízení. 

ložní prádlo český kanafas

Další výhody ložního prádla z kanafasu

Lůžkoviny a ložní soupravy zahrnují kromě klasických povlaků na přikrývky a polštáře i povlaky na malé polštářky různých velikostí a tvarů včetně válečků. Látky jsou vyrobeny převážně z barvených přízí 100% bavlny, některé i s příměsí 15 % lnu. Tyto látky navíc nejsou bělené, jsou mercerované a předem vysrážené. Při merceraci vlákna nejprve nabobtnají, jejich ledvinovitý průřez se následně změní na kruhový a délka vláken se až o 25 % zmenší. Ložní prádlo tak získá mnohem vyšší pevnost a afinitu k barvivům, leskne se podobně jako hedvábí a je příjemnější i na omak.

povlečení český kanafas zelená

Povlečení z kanafasu

Kanafas je bavlnářská tkanina utkaná ze středně hrubých barvených přízí ve zřetelné plátnové vazbě. Vzory tvoří podélné i příčné pruhy, nebo káro. Nejznámější jsou malé, drobné červené a modré kostičky. Existují však i velmi rozmanité kombinace barev či vzorů. Kanafas často zdobí drobné vazebné efekty. Používá se hlavně na kvalitní ložní prádlo a stolní prádlo, bytový textil, ale i na oděvy. Pokud vsadíte na povlečení z kanafasu, získáte jeho dlouhou životnost. Lůžkoviny a povlečení z kanafasu je vhodné i pro hotely, penziony a ubytovací zařízení, které pak nemusí tak často povlečení obměňovat. Doplnit můžete i bytové dekorace z látek, jako jsou různá srdíčka, věnce, ptáčci či zajíčci. 

povlečení český kanafas

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *