Jak stylově a prakticky zařídit malou kuchyň?

Malý prostor dokáže potrápit a mnohdy se nevyhne ani některým kuchyním. Značkou těchto prostorů je minimalismus a využití každého místa. Poradíme vám několik tipů, které vaši malou kuchyňku promění v praktickou a designově stylovou místnost.

Kombinované pulty

Tyto pulty jsou v malé kuchyni nepostradatelnou součástí. Z jedné strany je využijete jako část na vaření, kde schováte jak malou myčku, tak i troubu s vařičem. Druhá strana díky úložnému prostoru poskytne dostatek místa například pro kuchařky, nádobí nebo jiné vámi zvolené věci. Pro tyto pulty jsou vhodné minimalistické spotřebiče, za které nemusíte utratit spoustu peněz, stačí využít slevový kód Kasa.cz, díky kterému se vám cena viditelně sníží.

Úložné prostory

Boxy, skříňky, košíky – to všechno malá kuchyně uvítá. U dveří skříněk vybírejte roletkové nebo posuvné, abyste získali více prostoru. Potravinovou spíž vybavte úložnými průhlednými boxy, které vám ušetří další místo navíc. Kořenky můžete naskládat na otočný malý kontejner, na zeď pod kuchyňské skříňky zavěste naběračky, nože připevněte na magnetickou pásku. Dnešní trh nabízí nepřeberné možnosti a slevový kód na různé doplňky do kuchyně vám nákup jenom zpříjemní.

kuchyň

Skládací nábytek

Je jasné, že do malé kuchyně se velký jídelní stůl nevejde. Proto při výběru nábytku zvažte nábytek skládací – například barový stůl se skládacími židlemi. Můžete využít i prostor u okna nebo si nechat na zakázku minimalistický jídelní nábytek udělat.

Hra s barvami

Abyste prostor opticky zvětšili, nejlepší volbou pro barvu kuchyňské linky je barva bílá, kterou můžete doplnit o jemné pastelové barvy. Skvělé je, že i svou stávající kuchyň si můžete sami snadno natřít nebo použít dekorační fólie. Vše dolaďte zelenými květinami – dávejte si pozor na jejich velikost, do malé kuchyně zvolte spíše ty menší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *