Napadlo vás použít jako povrchovou úpravu vosk na podlahu?

Nejen lak je možností, jak kvalitně, tedy funkčně a esteticky, ošetřit povrch podlahy. Nesmíme zapomenout na různé oleje, ale především vosky. Pokud se pro ně rozhodnete, sáhněte po těch nejkvalitnějších. Vosk na podlahy Osmo dokáže být nenápadně transparentní, barevný, a dokonce protiskluzový.

Povrchová úprava podlah voskováním je plnohodnotnou možností, jak ošetřit dřevěné podlahy a současně jim dodat neopakovatelný vzhled. I když použijeme vosky barevné, nikdy nepřekryjí strukturu dřeva. Tu naopak vytáhnou a dřevo dostane nádech exkluzivity, nostalgičnosti, či hravosti. Záleží jen na vás, kterým směrem se vydáte. Jaký vosk na podlahy si vybrat?

Dřevěná podlaha

Synonymum pro nejlepší vosky na dřevo je značka Osmo

Sortiment značky Osmo není dostupný všude, výhodou proto je e-shop Barvy-osmo.cz provozovaný firmou Elkom PP. Pokud to s krásou vašeho dřeva myslíte vážně, právě v tomto e-shopu koupíte vosky na dřevo, ale i další nátěrové Osmo barvy, vosky a oleje – jak pro vnitřní, tak venkovní použití. Pojďme si teď představit vosky na dřevo, které se hodí pro ošetření podlah.

Vosky na podlahu Osmo

Jestliže chcete podlahy chránit, současně ale zachovávat jejich přírodní vzhled, je ideální formou ošetření právě vosk na dřevo. Vosky Osmo jsou založeny na přírodních olejích a voscích, které pronikají do struktury dřeva a chrání jej nejen na povrchu, ale též zevnitř.

Bezbarvý vosk na podlahu

Vosky do vnitřních prostor vhodné i na podlahy nabízí Osmo jako tvrdé voskové oleje na dřevo, voskovou impregnaci, olejová mořidla, čisté vosky a dekorační vosky. Skvělou volbou je Tvrdý voskový olej Original. Hodí se na masivní dřevo, selská prkna, palubky, na parkety i podlahy z korku. Je mimořádně odolný a 100% zdravotně nezávadný. Tyto vosky se nabízí jako bezbarvé-lesklé (3011), bezbarvé-hedvábné polomat (3032), bezbarvé-mat (3062) a bezbarvé-polomat (3065). Pokud budete ošetřovat dřevo tvrdé, pro jeho bezbarvou úpravu se hodí Osmo čistý vosk.

Osmo olej protiskluzový
Zdroj: barvy-osmo.cz

Barvené vosky na podlahu

Chtěli byste dřevo barevně tónovat, ale současně nechat vyniknou strukturu dřeva? I v tomto případě je Osmo vosk na podlahu ideální. Osmo vosky se nabízí v 10 intenzivních barevných odstínech.

Protiskluzový vosk na podlahu

Protiskluzové vosky se hodí tam, kde chceme zajistit větší bezpečnost. Může jít o využití na dřevo tam, kde jsou děti, naprosto jednoznačnou volbou je pro použití na schodech. Tvrdý voskový olej Protiskluzový od Osmo zajistí bezpečí v domácnosti. Nabízí se ve variantě 3088 a 3089, přičemž ta druhá se vyznačuje extra drsným povrchem.

Když spěcháte

Mezi vosky na dřevo Osmo najdete též tvrdé voskové oleje Rapid s velmi rychlým schnutím na zrychlení nátěrových a renovačních prací. Během jednoho dne jste schopni zrealizovat dva nátěry.

Dřevěná podlaha a její ochrana
Zdroj: pexels.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *