Jak se zbavit mravenců na zahradě?

Potřebujete se zbavit mravenců a opravdu nevíte, jak na to? Zkusíme vám poradit pár zaručených fíglů na mravence.

Mravenci jsou pracovití tvorové. Na zahradě nám nijak neškodí a mohou být i užitečnými pomocníky. Ale právě v tom je opravdový problém. Mravenci si totiž důsledně pěstují a opatrují mšice, které produkují sladkou medovici, ze které mravenci získávají svou energii. Existují ale zaručené recepty, jak se mravenců účinně zbavit. Jde to velice šetrně a dokonce i bez užívání chemických látek.

Citlivost na pachy

Mravenci jsou velice citliví na jakékoliv pachy. Pokud se v jejich blízkosti vyskytuje pach či vůně, které jim dost vadí, začnou si hledat nové příbytky a staré místo opustí. Jde zároveň o nejjednodušší způsob, jak se zbavit mravenců. Je třeba veškeré okolí mraveniště včetně cestiček, které jsou často ukryty pod zemí, posypat skořicí, kávou, pálivou paprikou či solí. Účinkují i čerstvé bylinky, jako máta, levandule, majoránka či tymián, které jsou nenáročné na pěstování. Už naše babičky je pěstovaly na záhoncích se zeleninou a ovocem.

Tip: Co dělat v zahradě na jaře? Připravte svou zahradu na příchod jara.

Domeček pro mravence

Mravenci mají precizně vytvořené domečky a potrpí si na komfortním příbytku. Zkuste jim nabídnout mnohem lepší alternativu, kterou zaručeně nepohrdnou. Vezměte starý hliněný květináč, který vystelete ho slámou a dovnitř jim přidejte cukr, med nebo zbytky masa. Květináč pak postavte dnem dolů do blízkosti mraveniště. Během pár dní se mravenci sami přesídlí. Pak naberte květináč i s mravenci na lopatu a odneste je někam daleko od vaší zahrady.

Speciální přípravky na hubení mravenců

Pokud výše uvedené způsoby na mravence nezaberou, zkuste si vzít na pomoc speciální přípravky na hubení mravenců. Může to být granulát na hubení mravenců, který rovnou zničí celé příbytky. Použijte dózy s přírodními insekticidy nebo prášek s působností až 90 dnů, ze kterého si vytvoříte vysoce účinný postřik na mravence. Při použití jakýchkoliv chemických přípravků buďte ale vždy maximálně opatrní. Nesmí mít vliv na zeleninu a ovoce, kterou na zahradě pěstujete ke konzumaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *