Domácí knihovna – 4 tipy jak na ni

Většina kniho-milovníků ví, jak spolehlivě uniknout ze světa s dobrou knihou. Ačkoliv se jeví domácí knihovny jako zastaralé, není důvod, proč si nevytvořit jednu z nich ve svém domově. Stačí se jen trochu ujistit, že tento projekt vychází tak, jak jste si vždycky představovali.

Vzhledem k tomu, že tyto prostory jsou velmi osobní, hodně záleží na vašem vkusu. Existuje však několik tipů, které vám pomohou zajistit, aby vaše domácí knihovna fungovala co nejlépe, bez ohledu na estetiku. Podívejte se, jak se co nejvíce přiblížit vašim snům.

Zaměřte se na správné ukládání knih

Správné ukládání knih je svatý grál domácí knihovny. Pokud jste vášnivým čtenářem, pravděpodobně jste strávili spoustu času ukládáním knih za méně než ideálních podmínek. Nyní, když jste se zavázali navrhnout si svou vlastní knihovnu, je načase, abyste si hrdě a důkladně vystavili své knihy.

Tip: Jak odhlučnit stěnu

Vhodné místo

Prvním krokem je vybrání toho nejlepšího umístění knihovny ve vašem domově. Málokdo má to štěstí, že může věnovat své knihově celou místnost. Spíše je knihovna součástí domácích pracoven a kanceláří nebo je propojena s formálním obytným prostorem. Můžete uvolnit správné místo na menší čtecí kout z dříve nevyužitého prostoru ve vaší ložnici, obývacím pokoji nebo v podkroví.

Sestavení knihovny

Jakmile si umíte představit, jak se vaše knihovna vyvine a prostor změní, je čas se dostat ke vzhledu knihovny. Mohou to být regály, police či vestavné prvky, které jsou tradiční volbou. V současné době jsou majitelé domů stále více kreativní. Vyhledejte inspiraci designu a hledejte vhodné alternativy, které chcete zapracovat ve vašem jedinečném prostoru.

Vytvořte správné čtecího koutku

V knihovně si vytvořte správné místo k sezení v podobě čtecího koutku, který je důležitou součástí vaší domácí knihovny. Můžete vytvořit čtecí koutek v duchu moderního minimalismu anebo větší křesla a lenošky blízké více tradičnímu designu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *