Jak zařídit ložnici ve stylu Provence?    

Provensálský styl je oblíbený nejen ve Francii. Hlavně v ložnici působí velmi romantickým a uklidňujícím dojmem. Zařiďte si ložnici snů díky jednoduché, elegantní a tak trochu vesnické harmonii plné romantiky. V Provence ložnici si můžete pohrát s barvami, nábytkem, doplňky i vhodným osvětlením.

Zaměřte se na barvu výmalby i barvy v interiéru

Tu pravou romantickou atmosféru ve stylu Provence dosáhneme správnou volbou barev. Sáhněte po barvách jako je bílá, světle šedá a krémová v kombinaci s pastelovými odstíny modré, zelené, žluté, růžové a lila. K barevným stěnám můžete přidat tapetu s jemným květinovým vzorem. Ten dejte i na závěsy a polštářky. Díky jemnému vzoru dostane romantická ložnice vzhled francouzského venkova s puncem elegance a noblesy.

Zvolte vhodný nábytek

Hlavní dominantu ložnice tvoří kvalitní postel v provedení připomínajícím dávné doby. K velké posteli z masivu patří ozdobné čelovyřezávanými ornamenty a vzory. Postel dejte zády ke zdi, aby z ní bylo vidět na dveře i okno. Ve stejném stylu zvolte i ostatní nábytek se zaoblenými rohy a charakteristickou patinou. Provence styl charakterizuje oprýskaný bílý nábytek, přirozená hnědá barva a pastelové barvy. Přidejte skříň s dvoukřídlými dveřmi a celou místnost doplňte šifonérem, tedy prádelníkem nebo komodou či toaletním stolkem.  

Přidejte ložní prádlo a povlečení ve stylu Provence

Správně zvolené ložní prádlo má na sobě jemné, romantické, květinové vzory v pastelových barvách. Ve stejném stylu a dekoru dolaďte závěsy, jemné záclony, polštářky, přehozy a plédy. Jakmile zvolíte povlečení i závěsy s motivem květin a ptáčků v klíckách, další dekorativní polštářky mohou tvořit jen jednobarevné povlaky. Investujte do kvalitního materiálu, který přidá interiéru eleganci. Pokud si nejste stále jisti, podívejte se, jaké barvy zvolit do ložnice.

Promyslete vhodné osvětlení

Nezapomeňte na vhodné osvětlení. Do ložnice vybírejte svítidla s romantickým vzhledem. V Provence stylu si můžeme dovolit přidat zdobený křišťálový lustr, lampičky s látkovými stínítky charakterizující venkov i stojací lampy ve stejném stylu. Vždy se držte jednoho dekoru a vhodně kombinujte barvy. Celá ložnice pak dostane ucelený vzhled plný romantiky a bude vzbuzovat pocit útulnosti.

Jemné dekorace a doplňky vytvoří pravou francouzskou atmosféru

Romantickou atmosféru ve stylu Provence podtrhnou příjemné dekorace. Držte se pravidla, kdy je méně někdy více. Komody doplňte stylovými úchytkami a svícny. Můžete přidat i stylově sladěné vypínače. Pokud si chcete sami opatřit nábytek patinou, poradíme vám, jak natřít nábytek ve stylu Provance. Dejte přednost jednoduchým keramickým doplňkům na poličkách, rodinným fotografiím v patinových rámečcích. Přidejte sušenou levanduli i čerstvě řezané květiny. Přidejte tematický pléd na houpací křeslo a dekorativní polštářky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *