Vánoční tipy na výzdobu a dekorace pro letošní rok

Vánoce se kvapem blíží a proto je pravý čas přemýšlet nad tím, jak si své domovy vyzdobíte. Věnec na stole, na dveřích a svícen na okně jsou klasika, která nikdy neomrzí. Možná si však říkáte, že je čas i na něco nového. Jestliže nejste nadšení z nabídky, kterou nabízí již v těchto dnech skoro každý obchod, můžete si dekoraci vyrobit sami. Věříme, že vlastnoručně vyrobené dekorace vám udělají ještě větší radost, než ty kupované, navíc tvoření ocení jistě i vaše děti.

vánoce

Jaké barvy jsou letos IN

Každý rok jsou obchody plné ozdob různých tvarů a barev, avšak některé barvy nad ostatními převládají. Někdy je to červená, jindy zlatá a příště je to třeba stříbrná. Letos jsou na výsluní dvě barvy – bíla a fialová. Dominantní sněhově bílé ozdoby doplněné jinou barvou (modrá, zlatá, červená,…) budou vypadat velice luxusně a zároveň vaše obydlí příjemně zútulní. Nicméně, každý má své oblíbené kombinace a nejdůležitější na dekoracích je, aby se vám líbily a ne aby byly podle posledních trendů.

Pusťte se do práce

Jestliže vás baví aranžování, udělejte si vánoční dekoraci sami. Projděte si pár květinářství a aranžerských obchodů a inspiraci získáte hned. Kromě adventního věnce si tak můžete vytvořit i různé svícny či košíky. Ať už se rozhodnete pro cokoliv, věřte, že žádná dekorace není špatná!

vánoční dekorace

V jednoduchosti je krása

Jestliže se nechcete pouštět do větších dekorací, nevadí! I maličkosti můžou udělat velký dojem. Jak jste již psali, letos je v kurzu bílá, co takhle s dětmi vystříhat papírové vločky a polepit s nimi okno. U okna ještě zůstaneme, přesněji tedy u garnýže, tu můžete ozdobit mašlemi z vánočních stuh. Stejně tak můžete stuhou ovázat všechny kliky ve vašem domě či opěradla židlí, uvidíte, že tím překvapíte každého člena rodiny i návštěvu. Zásadní je nedržet svou fantazii na uzdě, pro výrobu dekorací můžete využít v podstatě cokoliv – šišky, sušené ovoce a květy, koření, ořechy, mašle, stuhy, svíčky, světýlka… prostě vše co je vám blízké a pomůže vám to vytvořit tu pravou vánoční atmosféru u vás doma.

dekoraceadventní věnec

mašle

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *