Vánoční výzdoba na dveře 2021: Jak na ni?

slovaktual_cz_PR_výzdoba_na_dvere

Kromě interiéru patří k tradici zdobit vánočně též vchodové dveře. Neděláme to dokonce jen v rodinných domech, ale i u bytů. Dekorací je dnes obrovské množství a jen stěží jim umíme odolat. S jakou výzdobou tedy na dveře?

Věnec na dveře – klasika, na níž se kreativně vyřádíte

Kam všude s venkovní výzdobou? Vánoční výzdoba před vchodové dveře patří na samotné dveře, kolem nich i před ně. Základní venkovní výzdobou je věnec na dveře. Tradičně se na ně dává první adventní neděli, pokud jste to ale nestihli, nevadí. Zima právě začala a nic nepokazíte věncem, který si necháte na dveřích alespoň do svátku Třech králů, nebo dokonce ještě mnohem déle. Věnce se proti minulosti modernizují. Pořád mohou být živé i umělé, co k nim nově přibylo, je osvětlení. Díky LED technologiím bývají věnce již s implementovanými světly, nebo je tam snadno přidáte prostým krátkým světelným řetězem nabíjeným klasickými tužkovými bateriemi.

Nebojte se s věncem experimentovat. Vyrobte jej z netradičních materiálů a pouze jej decentně kombinujte s tradičními vánočními symboly. Takže jej směle udělejte z malovaných kamínků, na které namalujete tečkovací metodou krásné tečkované mandaly a přidejte navíc pár smrkových větviček.

Girlandy kolem dveří vypadají honosně

Oblíbenou výzdobou jsou girlandy. Živé i umělé, někdy dokonce pouze z výrazných světel, pak se však připravujeme o jejich denní krásu. Ideální je si kolem dveří navrtat několik trvalých oček či háčků do zdi, které pak pro instalaci této výzdoby používáme. Dveře dostanou noblesní a slavnostní vzhled. Dohromady s věncem na dveřích jim to skutečně sluší.

Ozdoby vedle dveří

Ke vchodovým dveřím jsou oblíbené i venkovní vánoční ozdoby postavené na zemi vedle dveří. Může jít o výraznější a větší LED figurky, umělé svítící LED stromky (jehličnaté i listnaté), ale rovněž hezky nazdobené živé stromečky. Někdo je má trvale v květináči, jiní si je zasadí přímo vedle domu. V tomto případě je dobré volit ty zakrslé, nebo je udržovat malé. Tyto stromečky se zdobí venkovními ozdobami, které jsou na první pohled k nerozeznání od skleněných interiérových. Snesou však mráz i pád na betonovou či kamennou dlažbu. Určitě nesmí chybět led světýlka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *