Objevte kouzlo pletacího stroje a vytvořte si svůj vlastní originální kousek oblečení

šicí_stroje_PR

Dnešní moderní doba přispívá ke konzumnímu způsobu života. Spotřeba materiálních statků se stává kulturní hodnotou nebo dokonce měřítkem úspěchu. Jedním z typických ukázek spotřebního zboží je oblečení, které si lidé zvykli nakupovat ve velké kvantitě a většinou nízké kvalitě. Upleťte si sami doma svetr nebo čepici a udělejte radost sobě nebo svým blízkým. Budete mít tak jistotu, že půjde o kvalitní, vlastnoručně vyrobený a hlavně originální kousek. S pomocí pletacího stroje to zvládnete snadno, hravě a i bez předchozích zkušeností!

Nesmírné výhody pletacího stroje oproti ručnímu pletení

Většina z nás doma nalezne starší nebo novější šicí stroj pro občasné opravy oblečení nebo přišití knoflíku. Pletací stroj je přímo určený k výrobě pletenin poloautomatickým nebo automatickým způsobem. Na trhu existuje mnoho typů pletacích strojů z různými stupni složitosti, které jsou schopny vyrábět různorodé typy pletenin, ať už ploché nebo hadicové. Oproti klasickému ručnímu pletení vyniká pletací stroj svou rychlostí a přesností. Pletenina vyrobená na pletacím stroji má ve výsledku rovnoměrnější strukturu a některé stehové vzory mohou být mnohem snadněji vyráběny na pletacím stroji než-li ručně. 

K originalitě vytvořené pleteniny Vám pomohou různé vzorové motivy

Různou kombinací oček a chytových a podložených kliček lze na pletenině vykouzlit různorodé vazební vzory. Vzory pletenin lze rozdělit na dvě základní skupiny, a to vazební vzorování a barevné vzorování. Pro vazební vzorování jsou typické méně plastické vzory mezi které patří např. copánek, petinet nebo žebrový vzor. Vzor petinet vytváří na povrchu pleteniny drobné otvory a vyvýšeniny. Barevné vzorování je zase typické svým střídáním barevnosti použitých materiálů a vyplétá tak krásné barevné vzory. A jaký vzorový motiv si vyberete Vy?

šicí_stroje_2PR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *