Jak vybrat elektrická akumulační kamna?

Stále řešíte problém s nedostatkem tepla v hlavní obytné místnosti? Pokud máte propojený obývací pokoj s jídelním koutem a kuchyňskou částí, pravděpodobně máte i potíže s vytápěním daného prostoru. Přidat další elektrické topení je sice řešení, ovšem mnohem přijatelnější alternativou jsou elektrická akumulační kamna, která dokážou vyprodukovat dostatek příjemného a sálavého tepla. V následujících řádcích se podíváme na jejich přednosti a využití.

akumulační_kamna_PR

V současné době jsou elektrická akumulační kamna považována za úsporný zdroj tepla. Jedná se o všestranného pomocníka, který nachází uplatnění nejen v rodinných domech, ale také klidně na chatách. Při výběru elektrických akumulačních kamen dbejte na to, aby byly jejich prvky vyrobené ze vskutku kvalitních materiálů, protože jedině tak je zajištěna jejich dlouhá životnost.

Jak akumulační kamna pracují?

akumulačních kamen vás nadchnou jejich nízké provozní náklady, neboť se napojují na sazbu nízkého tarifu, kdy dochází k takzvané akumulaci tepla. V okamžiku, kdy se zapne vyšší sazba, akumulační kamna začnou do místnosti uvolňovat teplo. Ideální je sáhnout po zařízení, které disponuje ventilátorem a termostatem, protože naakumulované teplo zůstává ve vašich místnostech. Vytápění elektrickými akumulačními kamny je jednoduché, efektivní a účinné.

Jak vybrat vhodná kamna?

Jestliže se tedy pouštíte do výběru vhodných akumulačních kamen, potom byste měli zohlednit hned několik základních faktorů. Jako první je důležité promítnout do výběru výkon, přičemž počítejte s tím, že 1 kW výkonu těchto kamen dokáže vytopit zhruba 15 metrů krychlových pokoje.

Specialistou na akumulační kamna je společnost STIEBEL ELTRON, která v daném segmentu působí dlouhá léta. Je připravena vám pomoci s výběrem konkrétního řešení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *