Tipy na vánoční dekorace na zahradu – Inspirace

O Vánocích chceme mít nazdobený svůj interiér, okna, balkony, terasy i zahradu. Vyzdobit můžeme i střechy, přístřešky, pergoly a zahradní domky. Podívejte se na ukázky zahradních dekorací, které vypadají velmi elegantně a vkusně.

Venkovní vánoční dekorace mohou být buď hodně podobné těm, které už používáme ve svém interiéru. Tak zachováme stejný ráz výzdoby v interiéru i exteriéru. Samozřejmě při výzdobě musíme myslet na to, že venku budou ozdoby, dekorace a vánoční výzdoba vystaveny různým nepříznivým vnějším a povětrnostním podmínkám, dešti, vlhkosti i sněhu.

Jak na výzdobu na zahradě

Zelené věnce, kytice a girlandy z chvojí, šišek, sušených plodů a květů, různých větviček, jmelí, zlacených a stříbrných suchých dekorací v chladném venkovním prostoru mnohem déle vydrží. Přírodní materiály nasbírané v lese proto budou pro zahradní výzdobu pro nás velmi dobrým základem. Použít můžete i vánoční stromek v květináči.

Zelené chvojí

Pokud se nechcete pouštět do ruční výroby věnců, můžete si je koupit hotové už ozdobené, nebo jen zelené, které si sami dozdobíte. Úplně postačí, když své nasbírané dekorace naskládáte do velkého květináče, truhlíku, košíku nebo jiné nádoby. Dozdobit je můžete třeba starými skleněnými, dřevěnými a dalšími ozdobami, se kterými už letos pro vánoční stromeček nepočítáte. Můžete si koupit i ozdobí speciálně na venkovní použití.

Vánoční výzdoba zahrady plná světel

V předvánočním období je méně denního světla. Při dekorování interiéru a také exteriéru se zaměřujeme také na osvětlení. Může jít o oblíbené LED řetězy a žárovičky. Je velmi magické, když se zahrada na večer a v noci zaplní drobnými světýlky a rozzáří temnou noc. Vánoční osvětlení nemusí být v podobě vánočních řetězů s různobarevnými blikajícími žárovičkami, které dáte na střechu, plot, balkon, terasu nebo do korun stromů. Výsledek pak často vypadá jako z cirkusu či pouti. Lepší je použít jen čistě bílá světla.

Venkovní vánoční výzdoba

Pohádkovou atmosféru vánoc vytvoříte i pomocí klasických lucerniček v různých velikostech a barvách, světelnými LED pásky a bodovými LED svítidly. Dbejte na to, aby byla vámi vybraná světla opravdu určená pro venkovní použití a měla odpovídající stupeň krytí vyjádřený údajem IP. Pak bude krásná každá zahrada.

Hodnota IP

Optimální hodnota krytí u venkovních světel pro použití v exteriéru je 65. V mírnějších podmínkách nebo pod stříškou můžete použít i hodnotu IP 44, které je speciálně určeno pro koupelny a chrání proto svítidlo především před stříkající vodou. Nikdy nekupujte nekvalitní výrobky, které nemají na sobě žádné označení, nebo jim chybí návod k použití v českém jazyce. Světla kupujte v kamenných prodejnách a ne v tržnicích. Nevhodně použité světlo vás může zranit, způsobit úraz elektrickým proudem nebo požár. Dbejte na svou bezpečnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *