Jaké barvy zvolit do ložnice?

Barvy ovlivňuji kvalitu spánku, navodí příjemnou atmosféru před spaním, ale umí podpořit i milostný život. Jaké barvy vybrat do ložnice a podle čeho je volit? Podívejme se na to.

Modrá barva pro klidnější a delší spánek

Modrá barva by měla být tlumená, ne moc výrazná. Volte jemnější či šedavý odstín, barvu nebe nebo moře, které uklidňují, snižují tep a navodí spánek. Budete ráno šťastní a odpočatí. Pokud máte rádi výraznější modrou, dejte ji jen na doplňky. Modrá barva u nás patří v ložnici k nejoblíbenějším.

Žlutá pro ranní nabití energií

Barva slunce stimuluje nervový systém. Po ránu vám dodá energii a budete mít pohodový den. Můžete zvolit i tapety laděné do žlutých odstínů s květinovými vzory, třeba fototapetu s rozkvetlou loukou. Po probuzení vás zalije barva slunce, podpoří dobrou náladu i pozitivní myšlení.

Zelená pro pozitivní náladu

Zelená barva je barva přírody, v ložnici nás uklidňuje a navozuje klidný spánek. Večer se vám bude lépe usínat a ráno vám navodí pozitivní náladu. Zelená barva po ránu naplní optimismem i věčné spáče, kterým se nikdy nechce z postele. Odstíny volte přírodní, jemné, příjemné a tlumené.

Oranžová podpoří trávení

Oranžové odstíny navozují pocit příjemného tepla a navodí relaxační atmosféru. Pokud máte potíže s trávením, jste gurmáni a večer se vám špatně usíná kvůli přeplněnému žaludku, oranžová pro vás bude jedinečnou volbou. Pomáhá uvolňovat svaly a bude se vám lépe spát.

Fialová podpoří fantazii i kreativitu

Fialová je velmi oblíbenou barvou, ale podle odborníků spíme v ložnici vymalované touto barvou průměrně až o dvě hodiny méně. Fialová barva je motivační, podporuje představivost, fantazii a kreativitu. Pokud jste často neklidní, možná nebudete moci usnout. Umělcům ale bude vyhovovat.

Hnědé odstíny pro milostný život

Ideální barvou pro mladé milenecké páry je světle hnědá a karamelová barva. Proto můžete zvolit i tyto přírodní odstíny. Podle odborníků se v takto vymalované ložnici budete milovat i třikrát týdně a v červené ložnici podle nich jen jedenkrát.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.