Romantická ložnice – jak by měla vypadat a co v ní nesmí chybět?

Romantická ložnice podpoří partnerské soužití, harmonii a touhu. Chybí ve vašem vztahu jiskra? Nebo si ji chcete navždy udržet? Vytvořte si pro to doma správné prostředí. Romantický styl je přesně to, co potřebujete. Zjistěte, jak na něj. 

Ozdobte postel romantickým ložním prádlem, polštářky a přehozem

Pokud chcete u vás doma navodit romantickou atmosféru, nemusí to nutně znamenat, že je potřeba předělat celou ložnici od píky. Pomůže vám k tomu i správně zvolené ložní prádlo. Dívejte se však nejen po designu, ale i po správných materiálech.

Do romanticky laděné ložnice se skvěle hodí zejména bílé povlečení, které vyzařuje něžnou a křehkou energii. A materiály? Vybrali jsme takové, které hezky vypadají, mají dobré vlastnosti a snadno se udržují. Doporučujeme tyto:

  • bavlněný satén,
  • damašek,
  • klasickou bavlnu,
  • mikroplyš,
  • flanel.

Co se potisku týče, můžete zvolit čistě bílé, nebo povlečení se vzorem květin. Je jen na vás, co preferujete. Postel ozdobte přehozem s jemnými detaily a s volánky. Nezapomeňte na dekorační polštářky s potahy s chlupem, semiší či ze saténu.  

Vhodná barevná kombinace pro romantickou atmosféru i klidný spánek

Vhodně zvolené barevné kombinace povzbudí partnerské soužití a touhu. Barvy do ložnice by obecně měly být především pastelové a jemné. Příliš výrazné a syté odstíny stimulují energii a nenechají vás v noci v klidu odpočívat. Proto by měly být v místnosti zastoupené jen minimálně. 

Romantickou atmosféru v ložnici navodíte měkkými odstíny jako je pudrová, levandulová či světle růžová. Ty se dobře doplňují s bílou, krémovou, béžovou, šedou či stříbrnou a zlatou pro punc luxusu. Sexuální energii podpoříte odstíny hnědé. A samozřejmě červenou. Jelikož je ale výrazná a do místnosti odpočinku se příliš nehodí, použijte ji pouze jako barvu doplňků. 

Materiály? Dřevo a patina

Jako hlavní materiály nábytku a doplňků doporučujeme dřevo nebo kov s patinou. V ideálním případě byste měli mít i dřevěnou podlahu, ne vždy však můžete tuto věc ovlivnit. Nábytek by neměl být příliš robustní, zvolte raději subtilnější typy

Romantický styl je spojený se sentimentalitou a starými časy, proto bude dobře vypadat i takový nábytek a doplňky, které mají lehce oprýskaný vzhled a vypadají, jako byste je koupili ve starožitnictví. Tam se nakonec na nákup můžete i vydat, budete překvapení, jaké poklady tam objevíte.

Jaké doplňky a dekorace zvolit

Huňatý koberec (například imitace ovčí kůže) zajistí, že se budete vždy cítit příjemně. Dále doporučujeme dlouhé splývavé závěsy, nejlépe v bílé barvě. Romantickou atmosféru jako z pohádky vytvoříte pomocí baldachýnu s třásněmi nebo volány. Nezapomeňte na zrcadla. Do ložnice byste ale měli pořídit spíše menší typy, velké totiž v noci nepůsobí dobře na psychiku a spoustu lidí podvědomě rozrušují. 

Fotografie vás a vašeho partnera budou tou nejlepší dekorací v romantické ložnici. Čínské učení Feng Shui doporučuje doplňky a dekorace do ložnice kupovat v páru, to samé platí například i o lampičkách a nočních stolcích. Dvojka totiž podporuje věrnost a utužujete lásku. Vyhněte se lichým počtům, jednička značí samotu a trojka zase nevěru. 

Romantiku do ložnice přinesete i pomocí váz s květinami a svíčkami. Ty by rozhodně neměly chybět. Jsou dobré je nejen pro intimní atmosféru, ale i jako zdroj světla. Doporučujeme vybrat takové, které pokoj provoní vanilkou, čokoládou nebo svěžími květinami. Pokud nejste fanoušci svíček, pořiďte si difuzér či osvěžovač vzduchu. Vůně je totiž pro dobrý pocit velice důležitá. 

Osvětlení

Kromě již zmíněných svíček posílíte intimitu také něžnými lampičkami ve zlatém a stříbrném provedení. Hezky vypadají i světýlka na řetězech, které můžete přidělat nad čelo postele. Nebo omotat kolem nábytku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *