Druhy mumifikovaného mechu, jaký zvolit?

Pokud přemýšlíte o pořízení mechového obrazu nebo stěny do svého interiéru, určitě zvažujete, jaký mech si zvolit a zjišťujete, jaké jsou vlastně možnosti. Podívejte se společně s námi, na jeho druhy, varianty a barvy. 

Sobí mech

Sobí mech neboli Dutohlávka sobí je světle zbarvený keřovitý lišejník. Jeho stélky jsou až 8 cm vysoké a bohatě větvené. Roste velmi pomalu a je krmivem pro soby, odkud získal své jméno. Mech pochází hlavně z Finských a Norských lesů, je speciálně ošetřen a používá se na výrobu mechových panelů, obrazů nebo se prodává na váhu. Přírodní mech projde impregnačním procesem, je mumifikovaný a stabilizovaný. Zachovává si živý vzhled 10 a více let. K dispozici je v několika variantách. Barva se získává z přírodních, organických barviv. Můžete jej často vidět na stěnách v lázních nebo salonech krásy, v kadeřnictvích, restauracích nebo bio prodejnách, ale i v kancelářích a nákupních centrech.

Sobí mech

Kopečkový mech

Kopečkový mech neboli Ball moss patří mezi populární mechové dekorace. Má tvar kopečku a při vhodném osvětlení vytváří jedinečný 3D efekt. Většina mechů pochází z francouzských soukromých lesů. Po sběru a očištění přichází na řadu sušení a konzervace, aby si uchoval svůj živý vzhled po dobu 15 a více let. Pro sjednocení barev se dobarvuje ekologickou barvou do dvou přírodních barev na světle a tmavě zelenou. Je dostatečně odolný proti hnilobě a nepotřebuje zavlažování. Nedoporučuje se umisťovat v blízkosti zdroje tepla a na přímé slunce. 

Kopečkový mech dekor

Plochý mech 

Plochý mech neboli Flat moss je vhodný na velké plochy nebo pro aranžování v kombinaci s kopečkovým mechem. Pochází z francouzských soukromých lesů. Po jeho sběru se čistí, suší a konzervuje. Po stabilizaci a mumifikaci si uchová živý vzhled po dobu 15 i více let. Pro sjednocení barev se dobarvuje ekologickou barvou na světle a tmavě zelenou. Pro lepení mechu na různé podklady se používají speciální netoxická floristická lepidla. Mechdekor.cz přírodní design vám může stěny a obrazy vyrobit přímo na míru, nebo si zde můžete mech zakoupit a pustit se do tvoření sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *