Krmivo pro psy: Jak vybrat to pravé pro svého mazlíka

Je jasné, že naše zdraví je výrazně ovlivněno tím, jaký je náš jídelníček. A to platí i u psů, proto byste měli dobře zvážit, čím svého miláčka budete krmit. Základem je vyvážená strava poskytující všechny potřebné živiny, ovšem ta může mít několik různých podob.

krmivo pro psy

Základní výběr

Nabízí se pár základních možností, jak psa můžete krmit. To nejjednodušší řešení představují granule – jde o komplexní krmivo, které lze snadno podávat a máte to tak v podstatě bez starostí. Jako doplňkovou stravu pak volí konzervy nebo kapsičky pro psy.

Někteří namísto toho volí takzvaný BARF – jde o krmení syrovou stravou. Základem je maso, je však třeba doplnit ho i zeleninou a dalšími doplňky. Někteří majitelé se pro svého psa rozhodnou vařit. Ať už zvolíte syrové, či vařené žrádlo, čeká vás spousta starostí se skladováním a přípravou.

Granule

Záleží pouze na vás, jaké krmivo pro psy zvolíte. Většina majitelů se rozhodne pro granule, zejména díky jednoduchému podávání. K dispozici je spousta různých značek, vybrat to pravé tak může být složité. Je důležité číst složení, na prvním místě by vždy mělo být maso.

Konkrétní granule vždy vybírejte podle věku zvířete. Krmivo je rozděleno do základních kategorií: pro štěňata, dospělé psy a seniory, případně kastráty. Liší se poměrem živin, nároky zvířete se totiž v průběhu let mění. Pokud si nevíte rady s výběrem, neváhejte se poradit s veterinářem.

Čerstvá strava

Samozřejmě se můžete rozhodnout krmit psa BARFEM. Je však třeba počítat s tím, že nastavit správnou krmnou dávku není jednoduché. Je třeba se v této oblasti předem dobře vzdělat, abyste měli jistotu, že zvíře v jídle dostává vše potřebné. Někteří majitelé volí BARF, jelikož jde o přirozenou stravu, která není zpracovaná. Je zpravidla chutnější, jenže příprava zabere značné množství času.

Na trhu najdete kvalitní granule, které jsou dobře stravitelné a psům chutnají. Jde o jednoduché řešení, stačí je jen nasypat do misky a máte jistotu, že zvíře dostane všechny potřebné živiny.

Zdroj foto: tamaratelkes / Adobestock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *