Izolace zdiva je důležitá pro dlouhou životnost stavby

Jakmile začne do zdiva rodinného domu, chalupy, činžovního domu nebo jiného objektu pronikat vlhkost, je na místě začít situaci co nejdříve, nejlépe okamžitě, řešit. Tento problém je často mezi laiky spojován pouze se starší zástavbou, zdaleka ale nehrozí jen u před mnoha lety postavených budov; setkat se s ním můžeme i u novostaveb.

Jak poznáte, že je třeba přikročit k sanaci zdiva?

To, že do zdiva proniká voda, poznáte nejdříve podle zvýšené vlhkosti vzduchu. V místnostech je dusno a hůře se v nich dýchá, dokonce i když větráte častěji než dříve. Zejména pro astmatiky a lidi s dalšími respiračními problémy může být pobyt v budově velice nepříjemný. Na stěnách se navíc mohou objevovat vlhké mapy nebo plíseň. Jakmile tyto příznaky zpozorujete, neváhejte a obraťte se na profesionály. Vzlínání vlhkosti totiž výrazně zhoršuje stav nemovitosti a lidem, kteří v ní pobývají, může poškodit zdraví.

Potřebujete vyřešit sanaci zdiva? Víme, na koho se obrátit

izolace zdiva

Sanaci zdiva by měla realizovat profesionální firma s dostatkem zkušeností. Spolehlivým a na slovo vzatým odborníkem ve svém oboru je František Hróz. Jeho firma realizovala práci na celé řadě soukromých domů i veřejných budov včetně škol, zdravotnických zařízení a historických objektů.

Jak se postupuje při sanaci zdiva?

Nejčastější příčinou vlhnutí stavby bývá špatná nebo chybějící izolace zdiva. Řešením je provedení sanace zdiva. Prvním krokem je změření vlhkosti zdiva, v závislosti na jeho výsledku se vybere vhodná metoda. Mezi možnosti, které se nabízejí, patří zejména podřezání zdiva řetězovou pilou, případně diamantovým lanem, dále elektroosmózouchemickou injektáží zdiva. Ta zužuje póry stavebního materiálu a zvyšuje jeho vodoodpudivost. Její další velkou výhodou je, že nenarušuje statiku objektu a je ji možné použít u všech typu zdiva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *