Dřevěné hranoly najdou uplatnění při stavbě domu i jako prvek interiéru

Dřevostavby si získávají stále více příznivců. Stavba je totiž mnohem rychlejší, ekologičtější a z domu dýchá příjemná atmosféra. Pokud si netroufáte na celou dřevěnou konstrukci, můžete zapojit dřevěné konstrukční hranoly alespoň do interiéru – jedná se o nesmírně designový prvek.

Dřevěné hranoly v interiéru

Ještě před 20 lety málokoho napadlo stavět ze dřeva. Dnes však tento materiál zvažuje každý, kdo se chystá bydlet ve vlastním. Jedná se svým způsobem o návrat k tradici – vždyť sruby a roubenky byly v našich zeměpisných šířkách zcela běžným způsobem bydlení.

Objevte nosné konstrukce z dřevěných konstrukčních hranolů

Když se chystáte stavět ze dřeva a nechcete žádné prefabrikáty v podobě již hotových panelů, narazíte na americký sloupkový systém, často známý také pod anglickým názvem „two by four“. Jedná se vlastně o dřevěný skelet z konstrukčních hranolů.

Sloupky se kotví do spodního hranolu, a dalším trámem jsou upevněny také nahoře. Rozestup mezi sloupky je zpravidla 40 až 60 centimetrů. Stěny se následně oplášťují deskami a do prostoru mezi nimi přijde izolace. Výhodou systému je jednoduchost, funkčnost a flexibilita – dům si můžete postavit zcela na míru.

Jsou libo přiznané trámy?

Pokud chcete, aby dřevo bylo vidět, hitem ve světě interiérového designu jsou takzvané přiznané trámy.

Dřevěnými hranoly můžete obložit cokoliv – stropy, stěny i vstupní dveře. Výsledkem je čistý, svěží a nepřeplácaný interiér, ve kterém se budete cítit skvěle.

Dřevo nemá žádnou životnost. Nebo je to naopak?

Mnoho lidí zrazuje od dřeva domněnka, že nic nevydrží. To je však mýtus. Stavby z kvalitních konstrukčních hranolů mají stejnou životnost jako zděné budovy, stačí se podívat na historické domy – některé dokonce starší 200 let. Ještě déle pak vydrží dřevěné trámy v interiéru, kde nejsou vystaveny žádným vnějším vlivům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *