Jak na moderní osvětlení chalupy? Vsaďte na LED svítidla a LED pásky

Pokud renovujete chalupu, nebo se na to chystáte, určitě byste neměli zapomínat na osvětlení chalupy. Podobně jako ve vašem bytě nebo domě, dotváří totiž vhodná světla atmosféru celého interiéru, ale také exteriéru. Jaké správné osvětlení použít na chalupu? To se odvíjí hlavně od celkového stylu interiéru, ale i samotné chalupy. Někde bude vhodný tradiční závěsný lustr, jinak se mohou hodit například moderní LED pásky.

osvětlení-chalupy_PR_LED

Osvětlení musí doplňovat celkový design chalupy

Samotné osvětlení na chalupě musí odpovídat celkovému stylu. Pokud máte chalupu laděnou spíš do tradičního venkovského interiéru, bude se vám hodit klasické závěsné stropní LED svítidlo. Klidně v nějakém retro designu se zdobením, ornamenty a podobně. Ovšem dnes jsou stále více v oblibě zejména moderní chalupy v industriálním stylu – právě pro takové případy jsou ideální designová svítidla, ale i samotné LED pásky

Investujte do úsporného osvětlení, které vám vydrží

Doporučujeme investovat do LED osvětlení, které je dnes stále oblíbenější a zároveň představuje nejlepší možnou volbu. Dnešní LED žárovky oproti klasickým totiž vydrží až 30 000 hodin svícení, navíc jsou úsporné a spadají do energeticky náročné třídy A+ – oproti běžné staré žárovce může snížit náklady na osvětlení až o 70 % a více. Navíc není tak poruchová, to přijde na chalupě mimo civilizaci také vhod. Nešetřete na nesprávném místě, počáteční investice se vám rychle vrátí. 

Vsaďte na moderní LED pásky 

Není modernějšího a oblíbenějšího osvětlení poslední doby, než jsou právě LED pásky. Jenže jak je použít v interiéru chalupy? Rozhodně byste měli být opatrní a nejdříve si vše promyslet. Moderní LED pásky seženete v různých odstínech a barvách, od klasické bílé přes barevné až po neonové. Ovšem pokud je po interiéru rozmístíte střídmě, mohou vypadat opravdu velmi elegantně a podporovat moderní interiér chalupy.

Doporučujeme LED pásky umístit spíše jako osvětlení schodiště, kam se skvěle hodí, protože neosvětlují zbytečně prostor okolo. Vhodné jsou také jako osvětlení policí, otevřených skříněk, vitrín a podobně. Spojení masivního dřeva a LED pásek vypadá opravdu pěkně – tato kombinace je prověřená mnoha interiérovými designéry. Vhodné jsou LED pásky také na osvětlení postele ve spodu rámu. 

Možností, kam na chalupě umístit LED pásky je mnohem víc. Inspirujte se praktickou ukázkou, kam všude jsou LED pásky vhodné a proč.

Nezapomeňte, že součástí LED pásky by měla být také lišta. Většinou se totiž instalují do hliníkové lišty na LED pásky, aby pásek chránila. Pokud nebudete chtít schovat profil lišty na LED pásky, nebudete potřebovat ani žádné speciální nářadí. Samotné LED pásky a lišty na LED pásky se totiž většinou pouze lepí, nebo se snadno upevní vruty do dřeva.

Spojení dřeva a rustikálního osvětlení je také trendy

Ne každému se mohou líbit LED pásky, navíc nejsou primárně určeny jako centrální osvětlení, ale spíše jako dekorativní svítidla. Pokud nejsou LED pásky nic pro vás, zkuste se poohlédnout po rustikálním stylu svítidel, zvláště pak, pokud máte chalupu v tradičním dřevěném stylu. Tedy dřevěné obložení zdí, masivní dřevěný nábytek a podobně. Pak by mělo být osvětlení v kombinaci z materiálů, jako je dřevo nebo kov, výjimečně také s textilní úpravou – například textilním stínidlem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *