Koberec jako rychlé oživení interiéru

Při výběru podlahové krytiny v dnešní době už dává mnoho lidí přednost snadno udržovatelným materiálům v podobě PVC, vinylu, linolea nebo dlažby. Celoplošné koberce sice dříve nechyběly snad v žádné domácnosti, dnes už se tak často nepoužívají. Koberce mají ale něco do sebe. Dokáží místnost dokonale zvýraznit i zútulnit, jsou příjemné na dotek a v nabídce je nepřeberná škála dekorů. Pro oživení interiéru tak nemusíte předělávat celou místnost a můžeme místo koberce ode zdi ke zdi použít moderní kusové koberce.

Koberce oživí váš interiér

Kusové koberce jsou skvělou variantou, kterou vnesete originalitu do jakékoliv místnosti. Hlavním úkolem je zdobit, což při nabídce mnoha barev a designů není problém. Zvolit můžete jednolitou barvu nebo pěkné geometrické vzory. Do dětského pokoje zvolte kusové koberce s pohádkovými motivy. Velkým trendem jsou právě jednobarevné koberce, především ve výrazných barvách, kterých se není třeba obávat. Letošní barvou je fialová a tak buďte trendy. Moderní jsou i zelené nebo červené koberce. Mnoho lidí také volí přírodní a umírněnější hnědou, šedou či béžovou. Černé koberce jsou zajímavým doplňkem ve vzdušných místnostech.

Volba koberce podle nároků místnosti

Každá místnost má svoji vlastní funkci a účel, který musí splnit, podle toho zvolte i koberec. Nejen koberec ode zdi ke zdi, ale i kusový koberec musíme vybírat podle toho, kde bude následně umístěn a jaké nároky na něj budeme klást. Bude-li náš koberec na vysoce frekventovaném místě, kde se přes něj opravdu velmi často bude přecházet, je třeba k tomuto účelu zvolit odolný koberec s nižším vlasem a se snadnou údržbou. Pokud si jej dáte před krb a bude to místo, kde si můžete lehnout na zem, odpočívat anebo si hrát s dětmi, volte měkké huňaté koberce s vysokým vlasem a velkými oky. Ty jsou velice příjemné na dotek. V každé kategorii zmíněných koberců najdete levnější i dražší kvalitní kousky. Záleží na vás, jaký typ koberce se vám líbí a kolik do něj chcete investovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *