Pořiďte si ta nejlepší prostěradla

Ideální postel je ta, ve které se dobře vyspíte. Mimo rošt a matraci potřebujete pohodlný polštář, povlečení a prostěradlo.

I prostěradlo může ovlivnit to, jak se vyspíte. Zda se probouzíte zcela zmrzlí nebo zpocení. Seznámíme vás s nejpopulárnějšími a nejkvalitnějšími typy prostěradel používanými současnosti.

Prostěradlo na zimu

Když venku mrzne, dáte si horkou vanu a zalezete pod teplou peřinu. Skvěle zahřát vás může i měkké prostěradlo. Skvělým materiálem je mikrovlákno neboli mikroplyš. Teplo na něm ucítíte hned, jakmile si na lůžko lehnete. Nehodí se pro horkokrevné, ale zimomřivcům prospěje. Skvěle si na něm odpočinou.

Univerzální prostěradlo

Neutrální froté ocení praktičtí jedinci. Froté prostěradla se hodí opravdu pro každého. Díky gumičce, která je na něm připevněna po okrajích opravdu skvěle drží na matraci a nikam nesklouzává. Je hřejivé a zároveň velmi dobře saje pot a odvádí vaši vlhkost. Kvalitní froté zvolte podle jeho gramáže. Ideálně by mělo mít vaše froté prostěradlo alespoň 175 g/m2.

Jemnost Jersey

Tento typ jemné tkaniny s názvem Jersey obsahuje mnohem více bavlny a umělých materiálů než obsahuje klasické froté. Jedná se o takzvané funkční prádlo, které lze prát až na 60˚C, což si vždy ale v popisu ověřte. Nemusí se žehlit jako froté, což oceníte.

100% bavlna

Klasickou 100% bavlnu dnes najdete s praktickou gumičkou, což vás zbaví nutnosti každodenního vypínání. K hlavním výhodám řadíme fakt, že neobsahuje vůbec žádné umělé materiály a lze jej prát na 90 ˚C. Asi neposkytuje takové pohodlí jako froté či Jersey, ale toto prostěradlo nikdy nezklame.

Speciální luxus

Satén vždy navozuje pocit luxusu. Saténové prostěradlo je velmi jemné. Tento materiál v létě udržuje teplo a v zimě chladí. Lesklý satén vás nikdy nezklame. Hladké latexové prostěradlo se hodí pro divoké večery a nikdy nenechá prosáknout žádnou tekutinu. Velmi dobře se omývá a některé lze prát i v pračce. Pod každé prostěradlo si ale ještě navíc pořiďte speciální potah, který ochrání vaši matraci před znečištěním a zničením.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *