10 tipů na modrý obývací pokoj – Inspirace

Modrá barva symbolizuje mnoho pozitivních vlastností, jako je důvěra, věrnost, pravda, moudrost, inteligence, důvěra, víra a nebe.

Inspirace plná modrých obývacích pokojů

Modrá podporuje dobré myšlenky být prospěšná pro mysl a tělo, protože produkuje uklidňující efekt, který dokonce zpomaluje lidský metabolismus v procesu stárnutí. Pokud zvolíte světlejší barvy, zanechávají ve vás pocit tepla, tmavě modrá je spojena se stabilitou a hloubkou. S tímto vším, co je uvedeno, je modrá barva skvělá volba pro pokoj využívaný k relaxaci. Podívejte se na inspiraci oblíbených modrých obývacích pokojů, které vám pomohou uvolnit vaši mysl, tělo i duši.

Tip: 12 tipů na skandinávskou kuchyni

1. Modrý obývací pokoj s prvky bíle

Čistě modrá barva je jedna z těch nejvíce relaxačních. Spolu s bílými stěnami, podlahou a nábytkem se vzhled snadno udržuje svěží a nekomplikovaný. Zeleň rostlin působí jako jemný kontrast proti odstínu. Černé akcenty v podobě polštářů a konferenčních stolů přinášejí kontrast do pokoje.

Modrý obývací pokoj s prvky bíle

2. Tmavě modrý pokoj s bordó pohovkou

Je-li barva tmavá a sytá, tmavě modrý pokoj s bordó pohovkou a žlutými okrovými polštáři jistě inspiruje. Bronzové akcenty a pestré nástěnné umění dokončuje dekadentní výzdobu.

Tmavě modrý pokoj s bordó pohovkou

3. Modrožlutý obývací pokoj

Další tmavě modrá výzdoba s mírným pop art inspirací dodává pocit díky vysokému kontrastu slunečního svitu žlutými akcenty a grafickými výtisky na polštáři. Umělecká díla a skleněný moderní konferenční stolek doplňuje prostor.

Modrožlutý obývací pokoj

4. Světle modrá plážová pohoda

Plážové téma je naznačeno v tomto obývacím pokoji. Pruhované židle v podobě skládacího tradičního lehátka a bláznivý kobereček na bledé podlaze působí jako plážový koberec na bledých píscích. Modré panely pokrývají stěnu, která připomíná plážovou chatu. Pobřežní vzhled je doplněný moderním okrajem pojetím konferenčních stolů z černého kovu a jedinečných polic.

Světle modrá plážová pohoda

5. Moderní modrý obývací pokoj

V tomto temně modrém obývacím pokoji se super modrý odstín funkční stěny a pokračuje po místnosti přes čalouněnou pohovku ve tvaru L. Jasně žlutá akcentová židle s odpovídající podnožkou zde byla představena k rozbití monotónnosti.

Moderní modrý obývací pokoj

6. Bílomodrý obývací pokoj

Jediná zeď silně modré barvy je ozvěnou k modrému polštáři na opačné straně. Purpurové, vřesové a šedé polštáře a závěsy dokonale doplňují modré tóny a vyvažuje vizuální vzhled místnosti. Pohovka a podlaha jsou neutrální a lehké, zatímco tmavý konferenční stolek, moderní houpací křeslo a designová stolní lampa poskytují základní prvky.

Bílomodrý obývací pokoj

7. Světle a tmavě modrá harmonie

Fialová a modrá hrají spolu znovu vášnivou hru, tentokrát v mnohem živější kombinaci. Spousta obklopující bílé a světlé dřevo zabraňuje příliš velkému množství modré.

Světle a tmavě modrá harmonie

8. Barva kachního vejce

Existuje i šedomodrá barva, která působí klidněji na oko, jde o barvu kachního vejce. Uklidňující barva této knihovny vyrobené na zakázku byla použita v tomto pastelově zbarveném salonku s krásnou červenou pohovkou. Růžová a modrá barevná kombinace vypadá super sladce, ale tady rozmělněna přidáním mokré šalvějové stěny a dřeva.

Barva kachního vejce

Objem světle modrých skříní je v tomto otevřeném prostoru velký rozdělovač prostoru. Opět se modrý odstín oteplí zavedením měkké růžové barvy, tentokrát ve formě koberce. Sladké odstíny zvedají monochromní schéma a spíše jej uvolňují.

9. Šedomodrý obývák

Šedomodrý obývák

10. Tyrkysový obývací pokoj

Tato sametová moderní pohovka je maskovaná o proti zdi. Kruhové zrcadlo a kulatý konferenční stolek připomínají úplněk a jeho odraz v klidné hladině rybníku.

Tyrkysový obývací pokoj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *