Bydlení v teple a zdravém ovzduší je snazší, než si myslíte

Většina z nás tráví temné a chladné měsíce vevnitř. Aby vám i v zimě bylo doma či na chalupě teplo a vzduch byl ve všech místnostech čerstvý a příjemný, je dobré podniknout několik kroků.

Zapomeňte na zimu a ohřejte interiér snadno a rychle

Protože nízké teploty v interiéru jsou vskutku nepříjemné, nejlepší je s nimi zatočit. Pokud nemáte krb či kamna a chcete se okamžitě zahřát, spolehněte se na elektrický ohřívač. Jednoduše jej zapojíte do zásuvky, navolíte si požadovaný výkon a necháte jej pracovat.

Jak vybrat elektrický ohřívač?

Elektrické ohřívače vzduchu vybírejte podle:

  • velikosti místnosti,
  • příkonu,
  • materiálu,
  • vzhledu.

Obecně platí přímá úměra – čím větší výkon ohřívače, tím rychleji se celá místnost zahřeje. Ovšem je nutné zvážit i příkon, protože podle něj získáte představu o tom, jak je ohřívač energeticky náročný. U popisků jednotlivých ohřívačů bývá uvedeno, pro jak velkou místnost jsou ideální.

Podpořte kvalitu vzduchu v místnosti s pomocí zvlhčovače vzduchu

Necháte-li elektrický ohřívač v zásuvce, ale zjistíte, že vzduch v místnosti je sice teplý, ale zároveň nedýchatelný, nastává čas na zapojení zvlhčovače vzduchu. S jeho pomocí se okamžitě zlepší kvalita ovzduší v interiéru a vám se bude příjemně dýchat. Dříve, než byly zvlhčovače vzduchu vynalezeny, se vlhkost vzduchu v místnosti zvyšovala pomocí neustálého větrání a věšení mokrých látek na radiátory.

Ovšem obě tyto metody jsou z dlouhodobého hlediska neefektivní a časté větrání zbytečně ochlazuje celou místnost. Nepoužívejte zastaralé techniky a vyměňte je raději za nové a moderní.

Užívejte si teplo doma i na chalupě i ve dnech, kdy venkovní teploty klesnou hluboko pod bod mrazu. S pomocí elektrického ohřívače budete v teple a v kombinaci s kvalitním zvlhčovačem vzduchu se vám bude také krásně dýchat.

Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *