Jak originálně zabalit dárek?

Dárky, které jsou originálně zabalené, dělají vždycky mnohem větší radost. Jak je ale unikátně zabalit? Využijte domácí prostředky a myslete při tom i na ekologii. Využít můžete celofán, svačinový pytlík, časopisy i noviny. Darujte kreativně zabalený dárek.

Na zabalení dárku vám často stačí mnohem míň, než si myslíte. Pracujte kreativně s tím, co máte doma. Za originálně zabalený dárek sklidíte mnohem větší obdiv. I unikátní způsob balení může působit jako velká zajímavost.

Vyrobte si vlastní balicí papír

Vytvořte si svůj originální balicí vlastní papír. Je to opravdu jednoduché. Použijte tiskátka, klidně vyrobená z brambor, štětec a lepicí pásku. Tiskátko vyrobené z brambory s vlastním vzorem, stromkem, hvězdou, kytičkou nebo srdíčkem udělají radost vám i vašim blízkým. Dárek můžete ozdobit i fotkou a kouskem levandule nebo jiné květiny, eukalyptu či jmelí, ale i kouskem lýka nebo stuhy.

Balte v duchu zero waste

Dárky se dají zabalit opravdu různě. Nemusíte ani plýtvat novým balicím papírem. Zabalte dárek třeba do dalšího dárku. Nejjednodušší je dárek zabalit do nějaké látky. Obalte dárek kusem látky, šátkem, šálou, ubrusem, zástěrou, plátěnou taškou, utěrkou či ručníkem. To udělá obdarovanému větší radost, než klasický balicí papír. Japonci balení dárku do látky říkají furoshiki. Balení dárku přitom vnímají jako obřad a krásu. Zkuste to podle nich. Pokud nesvedete origamy, můžete zabalit darovanou věc jednoduše a zavázat ji pěknou stuhou.

Recyklujte a využijte různé materiály

Na balení využijte staré mapy, notový papír, noviny, časopisy, různé kresby, nepoužité střihy, prostě cokoli z papíru, co máte zrovna po ruce. Můžete materiály i různě kombinovat. Dárek bude působit velmi originálně. Použijte klidně pytlík na svačinu nebo pečící papír. Pokud jste nic koupit nestihli, podívejte se jak vyrobit dárek.

Dárek s obličejem

S dárky si můžete pohrát. Zkuste jim dát třeba obličej, který ocení nejen děti. Vytvořte z balíčku třeba roztomilého medvídka. Stačí vám jednobarevný, klidně bílý či recyklovaný přírodní hnědý balicí papír, přírodní provázek, lýko či stuhu. Balíček zabalte do přírodního papíru a pak si vystřihněte kolečka a další tvary na oči, nos, pusu a uši, nebo třeba packy. Můžete je domalovat i fixou. Originální dárek bude hotový.

Polepte dárek ozdobami

Můžete zakoupit nalepovací ozdoby různých tvarů, nebo si je vystříhatpapíru, látky, filcu, látek i krajek. Když dárek zabalíte, můžete jej snadno polepit ozdobami. Můžete použít i dřevěné ozdoby nebo nějaké originální samolepky. Využít můžete i staré knoflíky. Dárek bude zabalený originálně a udělá radost. Ozdoby volte podle příležitosti, zda jde o dárek k narozeninám nebo třeba pod vánoční stromek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *