Přelivové vs. skimmerové bazény: Víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

albixon_bazeny
Chladné počasí je definitivně pryč a konečně tady máme období letních prázdnin. S touto roční dobou jsou neodmyslitelně spojené vodní radovánky, takže pokud byste si rádi pořídili vlastní bazén, právě teď je nejvyšší čas. A jelikož žádný učený z nebe nespadl, přinášíme vám užitečné informace.

Když chcete bazén do země

Pokud vám malý nafukovací bazének nestačí a raději byste si na zahradu koupili něco většího, perfektně poslouží například přelivové bazény. Jedná se o typ bazénu, který má podél celé nádrže s vodou zabudovanou mřížku, do níž se vlévá voda. Ta v tomto případě sahá až po samotný okraj bazénu, což na pohled působí velmi luxusně. Voda přelitá přes okraj je posléze sváděna do akumulační nádrže, odkud bývá nasávána bazénovou filtrací. Vyčištěná voda se poté vrací pomocí trysek zpět do bazénu. Je velmi důležité, aby byla akumulační nádrž vybavena automatickým dopouštěním vody, protože jinak hrozí, že by tamní čerpadlo jelo na prázdno.
 
Dalším velmi oblíbeným zakopaným typem jsou skimmerové bazény. Oproti těm přelivovým mají několik zásadních rozdílů. Tím hlavním je bezpochyby to, že podél okraje nemají žádnou mřížku, ale mají v sobě zabudovaný skimmer, kam padá voda. Dále je rozdíl i ve výšce hladiny vody, protože ta v tomto případě sahá pouze 10-15 cm pod samotný okraj bazénu. Co se čištění vody týče, tak nečistoty jsou nasávány přes skimmer přímo do filtrace, odkud se vrací čistá voda přes trysky zpět do bazénu. Tento typ je levnější a jednodušší na instalaci.

Existují i další možnosti

Jestliže vás výše zmiňované typy nezaujaly, další možností jsou bazény vypláštěné těžkou fólií. Ty mají velikovou výhodu v tom, že mohou vyplnit přání i náročnějších zákazníků. Sami si můžete určit jejich tvar, velikost i vzhled, přičemž mohou dosahovat hloubky až 2 m. Jedná se tedy o ideální řešení pro každého, kdo má specifické požadavky a běžná nabídka bazénů mu nestačí.
 
Pamatujte si, že je vždy důležité vybírat pečlivě a s rozmyslem. Takovou sázkou na jistotu je bezpochyby bazén ALBIXON, jelikož se jedná o spolehlivou a léty prověřenou společnost. Na jejich e-shopu naleznete nejen pestrý výběr produktů za výhodné ceny, ale taktéž se dozvíte celou řadu zajímavých a užitečných informací, které se vám budou hodit (nejen) při výběru bazénu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *