Jak připravit ledovou kávu se zmrzlinou?

V horkém počasí nám všem přijde sklenice ledové kávy vhod. Během relaxace si dopřejte to pravé osvěžení v podobě fantastické ledové kávy se zmrzlinou nebo oblíbeného frappé. Podívejme se, jak na to.  

Nápoj zvaný frappé si připravíte z instantní kávy, mléka, studené vody a cukru. Slavný řecký nápoj vymyslel řecký stánkař, který neměl k dispozici konvici a místo ní pro přípravu nápoje používal ruční šlehač. Díky němu se mu povedlo vytvořit tento osvěžující napěněný nápoj, který se nejprve stal známým po celém Řecku a pak pronikl do celého světa. Ledovou kávu si pak můžete doplnit lahodnou zmrzlinou.

Jak si připravit frappé

Základem pro výrobu frappé podle tradiční receptury je kvalitní instantní káva. Do shakeru si dejte instantní kávu, vodu, mléko a cukr. Všechny ingredience dobře protřepte tak, aby nápoj získal velké množství pěny, která je pro dobře připravené frappé zcela nezbytná. Pomoci si můžete ručním mixérem, kterým ingredience velmi lehce ušleháte do nápoje s bohatou pěnou. Nalijte jej na kostky ledu a hotové frappé podávejte ve vysokých sklenicích s brčkem.

Jak si připravit ledovou kávu se zmrzlinou

Do připraveného frappé si pak můžete přidat zmrzlinu nebo šlehačku. Nejvhodnější je vanilková nebo jogurtová zmrzlina s neutrální chutí. Výrazné příchutě přebijí lahodnou chuť kávy a celého nápoje. Můžete si vyrobit i sami výbornou domácí vanilkovou zmrzlinu podle tradičního receptu. Kávě můžete dodat zvláštní chuť různými druhy sladkého koření, jako je skořice, kardamom nebo hřebíček. Nakonec můžete povrch nápoje dozdobit některým ze sladkých sirupů, karamelem, čokoládou nebo zvolit posyp třeba z oříšků či mandlí.

Další méně známé ledové nápoje z kávy

Frappé a ledová káva se zmrzlinou patří k nejznámějším druhům ledové kávy. Mezi další oblíbené nápoje patří i ledové latté neboli caffe fredo, což je verze frappé připravená s pravým espressem, kdy je káva silná, aromatická a kvalitní. Oblíbenou ledovou kávou je i takzvaný cold drip, do kterého se káva pomalu překapává přes kostky ledu. Překvapí vás dokonalou jemností s plnou a jedinečnou vůní.

Víte že…

Překapávanou kávou můžete dát vychladit do lednice. Chlazením v lednici ale může změnit svoji přirozenou kávová chuť. Vychlazená káva pak může být hořká a mnohem méně aromatická. Dopřát si můžete i osvěžující smoothie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *