Vlastní bydlení? Služby architekta jsou sázkou na jistotu

Bydlení ve vlastním je snem většiny z nás. Pocit soběstačnosti a nezávislosti je velmi osvobozující. Ať už se jedná o rodinný dům nebo byt, osobní vlastnictví s sebou nese mnoho výhod. Bydlet v podnájmu celý život je svazující, ale ne každý si může dovolit koupi úplně nové nemovitosti. Naštěstí existují alternativy, díky kterým můžeme na vlastní bydlení dosáhnout i my.

architekt rodinných domů

Vyplatí se rekonstrukce?

Na trhu realit se nachází ohromné množství nemovitostí určených k rekonstrukci. Koupě starého domu s sebou nese mnoho rizik, ale může se také velmi vyplatit. Určitě je dobré pozvat si na prohlídku odborníka, který dokáže profesionálně zhodnotit stav domu a odhadnout náklady spojené s rekonstrukcí. Důležité je nenechat se ovlivnit emocemi a při prohlídce nemovitosti zachovat chladnou hlavu. Než přistoupíme k podpisu rezervační smlouvy, v klidu si doma projděme všechna pro a proti, přeci jen je to velká investice, jejíž návratnost pocítíme až za několik let. Zamyslete se i nad financováním. Je velký rozdíl, jestli investujete volné prostředky nebo uvažujete o půjčce na rekonstrukci.

Pakliže nás domek nebo chalupa okouzlí na tolik, že jsme rozhodnuti do něj investovat své prostředky, je potřeba promyslet, zda jsme schopni rekonstrukci provádět svépomocí, nebo budeme potřebovat profesionální pomoc. Druhá možnost je sice nákladnější, za to ale budeme mít jistotu, že nám dům nespadne na hlavu a vše bude funkční. Odborník navíc dokáže zachovat genia loci celé nemovitosti a navrhnout stavební úpravy tak, aby byly budoucí náklady na bydlení co nejhospodárnější.Profesionální architekt JAN PAVEL VLČEK navrhuje nejen projekty rodinných domů Plzeň a úpravy interiéru, ale také rekonstrukce historických objektů a projekty chalup.

A co takhle bungalov?

V posledních pár letech můžeme slyšet o takzvaných bungalovech. Oč jde? Jedná se o menší přízemní domky, jejichž ceny jsou ve většině případů příznivější, než je tomu u nových klasických rodinných domů. Pokud tedy nechceme rekonstruovat starý dům, ale zároveň bychom rádi ušetřili nějakou tu korunu, bude pro nás bungalov dobrou volbou. Kromě nižší ceny je jeho výhodou také bezbariérovost, kterou možná oceníme ve stáří. Bungalov se však nehodí na každý pozemek, je proto potřeba jeho výstavbu konzultovat s odbornou firmou. Konzultaci k výstavbě bungalovu a jiných nemovitostí včetně realizace vám poskytne architekt rodinných domů na www.jpvarchitekt.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *