Jak postavit pergolu svépomocí?

Stavba pergoly svépomocí byla ještě nedávno určena výhradně pro zkušené kutily a vyžadovala precizní plánování a shánění materiálu. To už dnes ale neplatí. Podívejme se, jak na to.

Hliníkové pergoly jako stavebnice

Pergolu si totiž dokážete postavit i bez dlouholetých zkušeností nebo přípravy složitých základů. Důvodem jsou pergoly v podobě stavebnice s jednoduchou, ale odolnou montovanou konstrukcí ze dřeva nebo hliníku, které se dají v širokém sortimentu koupit. Můžete si vybírat hned z několika cenově dostupných hliníkových modelů v rozměrech od 3 x 3 m. S použitím propojovacích prvků pak můžete spojit klidně i více pergol do jedné sestavy o libovolně velké ploše. Pergola může růst spolu s tím, jak rostou vaše nároky na její prostor.

Tip: Jak natřít a ošetřit dřevo v exteriéru

Zakrytí a stínění pergoly

Pro zakrytí pergoly je možné použít vysoce odolný, téměř nerozbitný polykarbonát, který odolá i silnému krupobití, zajistí vám ideální poměr světla a stínu, navíc vypadá velmi elegantně. Pro ještě větší zastínění a soukromí lze konstrukci doplnit o boční stínící panel, který velmi dobře funguje i jako ochrana proti větru. V balení se skládací pergolou obdržíte jednotlivé montážní díly, které ve dvou lidech sestavíte s použitím přiloženého návodu za jedno odpoledne pouze se základní sadou nářadí. Na rozdíl od klasického řešení pergol se nemusíte zatěžovat přípravou základů, protože součástí je také sada pro ukotvení pergoly do země na libovolný pevný povrch a napojení na fasádu.

Domky-Delta.cz – Ověřený český výrobce dřevěných zahradních domků, pergol a dalších dřevostaveb s dlouholetou tradicí. Objednat můžete stavebnici nebo i montáž po celé ČR.

Dřevěné pergoly stavebnice

Součástí nabídkového sortimentu jsou i stavebnicové pergoly z lepeného dřeva. Sériová výroba pergol umožňuje přizpůsobení na míru vašim požadavkům. Sami si zvolíte rozměr, typ a zabarvení krytiny, včetně mnoha dekorů dřevěné konstrukce. Stavba pergoly z lepeného dřeva je na rozdíl od hliníkové stavebnice náročnější, vyžadující zručnost zdatného kutila nebo spíše profesionální montáž. Standardně je dodávána i včetně montáže. Hlavní výhodou je její přizpůsobitelnost, odolnost materiálů a rychlost montáže ve srovnání se stavbou pergoly zcela svépomocí. Pokud nemáte dostatek místa a nářadí, zřejmě si doma nebudete opracovávat kusy dřeva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *