Jak vybrat luxusní sedačku?

Tápete v rozměrech luxusních sedacích souprav, materiálech potahu i výplně? Poradíme vám, na co všechno můžete dávat zřetel při výběru luxusní sedací soupravy.

Vizuál

První, co budete u sedačky posuzovat, je barva a celkově estetický vzhled. Pokud chcete, aby byla sedačka dominantní částí místnosti, můžete zvolit model s výraznými barevnými i tvarovými prvky.

Co se tvaru týče, do menšího prostoru budete volit patrně jednoduchou rovnou sedačku do tvaru písmene I. V některých případech, pokud to kapacita místnosti umožňuje, je možné doplnit ji o několik křesel.

Sedačku do tvaru L a U budete volit v případě, že se ve vašem obývacím pokoji častěji schází větší společnost. Tyto sedačky jdou snadno rozložit na velkou plochu na spaní. Nejen tvar, ale i rozměry sedačky se uzpůsobí počtu lidí, který se bude na sedačku usazovat nejčastěji.

Luxusní sedací souprava

Funkce sedačky

Přemýšlejte nad funkcí, kterou bude sedačka plnit. Pokud u vás občas někdo přespí a bude využívat k tomuto účelu právě zmíněnou sedačku, můžete zvolit rozkládací sedací soupravu. Dále je také možné zvolit soupravu, která obsahuje úložné prostory, do nichž budete moct uložit deky, přikrývky a další potřebné věci.

Některé potahy nejsou slučitelné s odlišnými způsoby životního stylu. Například rodinám s dětmi se doporučuje omyvatelný a ideálně snímatelný potah, který je možné strčit do pračky. Totéž se týká i rodin se zvířaty.

Špičkové materiály

Důležitý je také materiál, a to jak výplně, tak potahu. Dost často je využívaná PUR pěna, pohodlně měkká a pružná. Měkkost materiálu se zvyšuje přídavkem peří. Využívá se také studená pěna, měkká, prodyšná a hlavně se neprosedí. Třetím velmi využívaným materiálem je paměťová pěna (jinak nazývaná také líná). Ta reaguje na lidské teplo, jenž mění její elastické schopnosti. Jedná se o jeden z nejpohodlnějších materiálů mezi výplněmi.

Potah je také důležitý. Luxusní sedačky Bytcentrum bývají potaženy buďto usní z hověziny, a to nejen hladkou usní, ale také broušenou kůží. Kůže se někdy ošetřuje oleji, které broušenou kůži uhlazují a zjemňují.

Hladká pigmentovaná kůže bývá chladivá a poměrně snadno se udržuje. Většinou snese polití, kůži pak stačí rychle otřít. Při údržbě se lehce vysaje, našamponuje speciálním prostředkem a naimprenuje. Broušená useň ještě před impregnací potřebuje ošetřit ochranou proti vysušením a vyblednutím. Kůže potřebuje několikrát ročně ošetřit, aby nepopraskala a netrhala se.

Anilinová kůže je uhlazený semiš a potřená anilinovou barvou. Nemá žádnou povrchovou úpravu, jde tedy o velmi přírodní materiál. Zajímavostí této kůže je přirozený vzhled odkazující na život zvířete, z nějž pochází. Proto jsou zajímavé sedací soupravy na míru, které vás po této stránce mohou překvapit.

Látkové potahy bývají mnohdy ošetřené tak, aby byly rezistentní proti tekutinám a některým barvám, což je obzvláště výhodné pro rodiny s malými dětmi. Stejně tak z něj lehce dostanete dolů i skvrny od kávy nebo kaše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *