Domy z kontejnerů – Velká dávka inspirace

Dopravní kontejner se používá pro přepravu velkého množství zboží na lodích, kamionech a vlacích. Ještě před pár lety to bylo v podstatě jediné využití těchto kontejnerů, v dnešní době jsou však stavebním blokem, ze kterého vznikají nádherné domy, školy, byty, ale také veřejné instituce.

dům z kontejneru

Proč stavět z kontejnerů?

První předností přepravních kontejnerů jako stavební materiál jsou nízké pořizovací náklady, navíc jsou v podstatě ekologické, jsou přeci znovu využívané. Pokud jste rádi středem pozornosti, věřte, že dům z kontejnerů neunikne zvědavému pohledu žádného souseda. Navíc jsou zde i další praktické aspekty, proč zvolit právě tuto možnost stavby. Kontejnery mají protipožární vlastnosti, jejich údržba je velice nenáročná a s jejich transportem nebývají v podstatě žádné komplikace. Další výhoda je jejich rychlost stavby a také možnost jednoduše a rychle přistavět další místnost, přidat patro, nebo naopak nějakou část domu odebrat či přendat. Jestliže se zastavíme u rychlosti výstavby, můžeme říct, že na připraveném a zasíťovaném pozemku, může stát do týdne dům s omítnutou fasádou, dřevěnými okny a sedlovou střechou.

dům z kontejneru 2

Jaký kontejner vybrat a kolik za něj zaplatíte?

Pokud se vydáte do firmy, která kontejnery prodává, při prohlídce kontejnerů si všímejte i detailů, například zda jdou dveře otevírat zlehka. Otevírají-li se dveře ztuha, může to znamenat, že má kontejner zkřížený rám, což může být i trvalá deformace. Dále se zaměřte na opravovaná místa, jestliže jsou opravené nevhodným materiálem, signalizuje to na korozi či puchýře na nátěru. Od takových kontejnerů dejte ruce pryč, jinak by vám dům dlouho nevydržel. Další faktor, nad kterým je potřeba se zamyslet, je zápach. Pokud je kontejner cítit po kaučuku, pamatujte, že se zápachu nezbavíte. Cena staršího kontejneru se pohybuje v rozmezí od 30 000 až 80 000 Kč. Jestliže tedy použijete např. 3 kontejnery, máte hrubou stavbu kontejnerového domu v řádu stovek tisíc.

dům z kontajneru domy z kontejneru

dům z kontejneru 6interiér 2dům z kontejneru 5dům z kontejneru 4Dům z kontejnerů 3Půdorysdům z kontejneru 8interiér 3

obchod

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *