Velikonoční výzdoba, aneb veselé a barevné dekorace

Při tvoření velikonoční výzdoby použijte jarní květiny, jako cibuloviny a petrklíče, narašené větvičky, osení, řeřichu či trávu. Můžete přidat sušené rostliny, mech, seno, slámu, vajíčka, skořápky, figurky, peříčka a další doplňky. Přinášíme vám několik nápadů na velikonoční dekoraci.

Na zdobení jsou úžasné vaječné skořápky a vyfouknutá vejce, suché rostliny a různé přírodní materiály, stuhy, dráty, špejle, lepidlo nebo tavná pistole, peříčka, kytičky, korálky a další ozdoby.

Vyzdobte si truhlíky

Do okenních truhlíků a květináčů s jarními květinami si můžete snadno vyrobit zápichy. Použijte vyfouknutá vejce, silnější drát nebo špejle, barevné stuhy nebo lýko, lepidlo, korálky a další materiál na dekorování kraslice. Vajíčko můžete nabarvit nebo ozdobit libovolnou technikou. Můžete je oplést drátem, lýkem, bavlnkou nebo polepit obrázky. Jeden otvor po vyfouknutí vajíčka zaslepte korálkem nebo vystřihnutým kolečkem z papíru. Do druhého otvoru zasuňte drát nebo špejli. Můžete ho zakápnout lepidlem. Pod vejce uvažte barevnou stužku nebo lýko. Zápichy dejte do květináčů, truhlíků nebo do vázy.

Venkovní výzdoba

Venkovní truhlíky vám pomohou dozdobit vaše procházky do lesa. Pokud nechcete zdobit klasické truhlíky, přineste si borovicové nebo březové polínko, do kterého vyříznete otvor a zasypete zeminou. Vydlabaná polínka se dají i koupit. Pak jej osaďte petrklíči, krokusy, hyacinty, zakrslými tulipány, narcisy nebo modřenci. Mezi ně můžeme zapíchnout větvičky kroucené vrby, vrbu s kočičkami, různé zápichy nebo malé pomlázky.

Sušené přírodniny na velikonoční věnec

Ze suchého čiroku nebo rákosu, z vrbového či březového proti, nebo ze sena či slámy si uvažte pomocí vázacího drátu věnec, který pověsíte na dveře. Pomocí tavné pistole pak na něj nalepte skořápky, malá vajíčka, mohou být umělá i křepelčí, plstěné či dřevěné květiny a další ozdoby. Přírodní věnec se hodí na vstupní dveře i vrata. Použijte materiál, který nezmění barvu ani po dešti.

Zdobení interiéru

Do interiéru si můžete udělat velikonoční věnec z vyfouknutých vajec, sušených i živých květin. Silnější drát stočte do kruhu, nebo použijte větvičky. Nalepte na něj kraslice a dozdobte je květinami. Pokud jej budete zdobit živými květy, dejte do vaječných skořápek kousek zelené aranžovací, vodou nasáknuté hmoty na živé květiny a květy do nich napíchejte. Na sušené květy použijte šedou aranžovací hmotu, která je pevnější, ale vodou nenasákne.

Velikonoční stolování

K Velikonocům patří i svátečně prostřený stůl a na něm velikonoční pochoutka, jako je beránek, mazanec či jidáše. Naservírujte je na podnose, který dozdobíte dekorativními vajíčky. Velikonoční oběd ozvláštněte jarní nádivkou a na stůl dejte stojánky na vajíčka, do kterých můžete udělat stylové dekorace. Jarní bylinky, řeřichu či mladé osení vysejte do truhlíků a ošatek za oknem, nebo do stylových květináčů a dejte je i na stůl. Dozdobte je dekorativními vajíčky, zápichy, pírky, originálními figurkami kuřátek, beránků či zajíčků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *