Co byste měli vědět před pořízením postřikovače

ruční postrikovač

Přemýšlíte o tom, jak v zahradě co nejefektivněji nanášet ochranné postřiky, hnojit, rosit, hubit škůdce, plevel a ošetřovat rostliny proti nejrůznějším chorobám? Pak vám nesmí chybět postřikovač, který vám pomůže více, než byste původně očekávali.

Začněte výběrem podle velikosti

Pokud jste se rozhodli pro pořízení postřikovače a nevíte, který typ si vybrat, vyjděte z toho, kde všude ho budete chtít používat. Podle toho pak vyberete správnou velikost. Do interiéru, na balkón nebo do zimní zahrady stačí ruční postřikovač s obsahem do dvou litrů. Na zahradu běžné velikosti budete potřebovat přístroj o objemu do sedmi litrů. U velkých zahrad a rozsáhlých pozemků nebo sadů je vhodné pořídit postřikovač s velkým obsahem, většinou více než 10 litrů. Takový výrobek by měl být opatřen popruhy pro pohodlnou manipulaci. Přenáší se na rameni nebo na zádech. I zádový postřikovač je vybaven rukojetí, takže ho lze nosit i v ruce.

zádový postrikovač

Pozor na trysky

Při nákupu postřikovače se zaměřte i na trysky. Ty jsou důležité pro efektivitu postřiku. Podle toho, k čemu postřikovač použijete, musíte zvolit i vhodnou trysku. Univerzální jsou trysky štěrbinové, které rozstřikují tekutinu jako vějířek v úhlu až do 125 stupňů. Trysky nárazové zpracují proud kapaliny do kapek, vířivé mlží a rosí. Kuželovité trysky slouží především k aplikaci ochranných postřiků. Materiál, ze kterého jsou trysky vyrobené, musí být stabilní, odolný proti působení chemických látek a opotřebení. Nejčastěji se setkáte s tryskami z plastu, nerezu, mosazi nebo keramiky.

S doplňky budete pracovat efektivně a pohodlně

Abyste mohli využít všech výhod postřikovače po celý rok, pořiďte si i užitečné doplňky. Těmi jsou nejen další trysky nebo nástavce, ale i hadice a trubky, které lze nastavit. Prodloužíte tak klasickou hadici až o dva metry, takže bez problémů ošetříte i vyšší stromy. S teleskopickou tyčí k postřikovači lehce dosáhnete i do těžko přístupných oblastí a stojíte přitom bezpečně na zemi. K nezbytným doplňkům patří také ochranné pomůcky – rukavice, maska, popřípadě ochranný oděv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *