Velikonoční výzdoba pro rok 2018

Velikonoce tu budou co nevidět, a proto je nejvyšší čas vnést trochu jarní sváteční atmosféry i do vašeho donu či bytu. Pokud dáváte přednost originální vlastnoruční výzdobě, přinášíme vám inspiraci, jak si vyrobit vlastní dekorace.

Vysejte si osení

Nejjednodušší cestou, jak si jarně a velikonočně vyzdobit domov, je dozdobit si krásně vzrostlé a husté velikonoční osení. Pak jen postačí do něj umístit pár dekorací v podobě zajíčků, kuřátek a kraslic. Můžete se pustit i do odvážnějších dekorací, jako jarní věnce a pěkné dekorace na stůl. Udělat si můžete i velikonoční dekorace do vázy. V jednoduchosti je síla a není nic jednoduššího, než použít vázu, jarní rostliny, jako narcisy, petrklíče či hyacinty a ukotvit je mechem, který udrží potřebnou vláhu. Dozdobte je pak jarními dekoracemi.

Velikonoční věnce na dveře

K ozdobení vchodových dveří je ideální dekorace z proutěného základu. Pak už pomocí drátků a lepicí pistole přichytíme květy, jarní dekorace, drobná vajíčka či větvičky. Na dveřích věnce vypadají skvěle. Jsou a vydrží vám na dveřích mnohem déle, než ty Vánoční. Vše závisí jen na tom, pro jaké ozdobné detaily se rozhodnete.

Velikonoční dekorace na stůl

Veselé velikonoční dekorace a aranžmá uděláte i na pěkný tác, kam umístíte hyacinty i s cibulkami, přidáte hustý mech, větvičky vrby a velikonoční dekorace. K výrobě velikonoční dekorace na stůl můžete využít i různobarevné nebo průhledné skleničky a vázičky rozličných tvarů a velikostí. Použít můžete celá vajíčka, zdobené kraslice, jarní květiny, skořápky i velikonoční figurky. Odvážných barevných kombinací se bát nemusíte, jaro přece hýří všemi barvami.

Zdroj: napadynavody.sk

Velikonoční kraslice zdobené netradičně

Ozdobit velikonoční vajíčka můžete i netradičně, třeba lakem na nehty. Bílé vajíčko si vyfoukněte, do misky nalijte vlažnou vodu, nakapejte do ní lak na nehty různých barev a následně jej roztáhněte po povrchu vodní hladiny. Je lepší použít kvalitní lak na nehty, aby zůstal pěkně na povrchu, pěkné jsou i třpytky. Vajíčko pouze ponořte do vody a bude krásně duhové a hýřící všemi barvami zrovna jako jaro.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *