Sháníte venkovní dlažbu? Podívejte se, jaké máte možnosti

Pokud zvažujete rekonstrukci exteriéru, respektive okolí svého rodinného domu, zřejmě se zaměříte i na takové detaily, jako jsou příchodové cesty a stání pro vozidla. Pro zpevnění ploch potřebujete opravdu kvalitní materiál. V následujících řádcích vám proto představíme možnosti, jaké vám současný trh nabízí.

Zatravňovací dlažba

První variantou je zatravňovací dlažba, která je nenáročná na údržbu. Jestliže nechcete pouze čistě betonovou plochu, zatravňovací dlažba je ideální volbou. Přes malé otvory proniká tráva, tudíž zpevněná plocha vypadá, jakoby na ní rostla tráva, ale přitom je pod ní pevný podklad, na němž klidně může stát i automobil.

Vymývaná dlažba

Stejně tak je velice oblíbená vymývaná venkovní dlažba, která se však nedoporučuje na příliš velké namáhání. Velice často se volí na chodníčky linoucí se zahradou, případně na moderní terasu. Vybrat si můžete navíc z pestré škály povrchů, přičemž oblibě se těší hlavně ty oblázkové, které vynikají přirozeným vzhledem. Samozřejmostí je mrazuvzdornost a vysoká odolnost.

Zámková dlažba

Přestože se používá desítky let, neztrácí na oblíbenosti. Přesně tak, řeč je o zámkové dlažbě, která se využívá hlavně na velké plochy. Uplatnění nachází na zahradách, terasách, ale také při realizaci chodníků. Jelikož je zámková dlažba k dostání v mnoha barevných variacích, je možné vytvořit i zajímavé ornamenty a obrazce. Stejně jako výše zmíněné alternativy, tak i zámková dlažba je pevná, odolná a mrazuvzdorná. Dokáže odolat nepřízni počasí a nevyžaduje žádnou náročnou údržbu.

Jestliže hledáte specialistu, jenž se zabývá prodejem dlažeb, obrubníků, tvarovek a dalšího materiálu, podívejte se do bohatého produktového portfolia společnosti Presbeton. Spokojení budete nejen s pestrostí nabídky, ale také s cenovou politikou firmy.

zámková dlažba

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *